Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR wdraża mojeID w kolejnej instytucji. Z rozwiązania skorzystają pacjenci Lux Medu

Lux Med świadczy usługi medyczne ponad 2 mln pacjentów

KIR poinformował o kolejnym wdrożeniu usługi mojeID. Za jej pomocą swoją tożsamość będą mogli potwierdzać pacjenci Lux Medu. Dzięki temu zdalnie zarejestrują się w portalu pacjenta, by umówić termin wizyty, skonsultować się online z lekarzem, czy zyskać dostęp do dokumentacji medycznej. Lux Med świadczy usługi medyczne ponad 2 mln pacjentów.

Przeczytajcie także: BOŚ w systemie mojeID

Z usługi mojeID może korzystać już ok. 13 mln użytkowników bankowości elektronicznej. To klienci banków, które przystąpiły do systemu w roli dostawców tożsamości, czyli PKO BP, Pekao, ING, mBanku, Getin Noble Banku, BOŚ i Banków Spółdzielczych współpracujących i zrzeszonych z bankiem BPS i SGB-Bankiem. System mojeID umożliwia identyfikację i logowanie się na portalach zewnętrznych usługodawców za pomocą danych bankowych. Klient, który chce skorzystać z tego rozwiązania, wybiera na stronie internetowej mojeID jako sposób identyfikacji, a następnie przenoszony jest na stronę swojego banku, gdzie podaje login i hasło do konta. Po takim uwierzytelnieniu wraca na stronę portalu internetowego, ale już jako zidentyfikowany i zalogowany użytkownik. Co ważne, administrator portalu nie ma dostępu do danych logowania na rachunek osobisty użytkownika, a i bank nie zna aktywności klienta poza systemem bankowym.

Przeczytajcie także: KIR: kolejne wdrożenie podpisu Szafir

Przed Lux Medem na wdrożenie u siebie systemu mojeID zdecydowali się też inni operatorzy medyczni, tacy jak Polmed, Medicover, Enel-med oraz Centrum Medyczne Damiana. Z usługi KIR-u korzystają również firmy ubezpieczeniowe: PZU, Nationale-Nederlanden, Aviva, PKO Ubezpieczenia, Aegon czy Open Life, a także przedstawiciele sektora energetyki czy telekomunikacji.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MOJEID, KIR

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies