Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Avivy mogą zawierać umowy całkowicie online. Kolejne wdrożenie usługi mojeID

Rozwiązanie mojeID wprowadziły wcześniej także inne firmy ubezpieczeniowe: PZU, Nationale-Nederlanden, PKO Ubezpieczenia oraz Open Life

KIR poinformował, że Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie udostępniło swoim klientom usługę mojeID, za pomocą której można potwierdzać tożsamość i zawierać umowy ubezpieczeniowe całkowicie online przez portal MojaAviva. Z tego rozwiązania korzystają już inne firmy ubezpieczeniowe. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o podobnych o wdrożeniach w: PZU, Nationale-Nederlanden, PKO Ubezpieczenia czy Open Life.

Przeczytajcie także: Amerykański Robinhood wybiera się na giełdę

System mojeID umożliwia identyfikację i logowanie się na portalach usługodawców z pomocą danych bankowych. Klient wybiera na stronie internetowej mojeID jako sposób identyfikacji, a potem jest przenoszony do witryny WWW swojego banku, gdzie podaje login i hasło do konta. Następnie wraca na stronę portalu internetowego, gdzie jest już zidentyfikowany i zalogowany. Co ważne, bank nie zna aktywności klienta poza systemem bankowym, a administrator portalu nie zna danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Przeczytajcie także: Glovo dostarczy kurierom karty płatnicze pod własną marką

Uruchomiona w 2019 roku usługa mojeID jest skierowana do podmiotów komercyjnych oraz administracji publicznej. Oprócz branży ubezpieczeniowej, rozwiązanie znalazło zastosowanie w energetyce, telekomunikacji czy sektorze medycznym. Z narzędzia mogą już korzystać pacjenci sieci Polmed, Medicover, Enel-med oraz Centrum Medyczne Damiana. Obecnie mojeID jest dostępne dla blisko 13 mln klientów bankowości elektronicznej. Dostawcami usługi są m.in. PKO, ING, Pekao czy mBank.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies