Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mojeID u następnego usługodawcy. Rozwiązanie wdrożono w Open Life

Oferowane przez KIR narzędzie mojeID ma umożliwiać zgłaszanie roszczeń

Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie poinformowało, że jego klienci mogą korzystać z rozwiązania mojeID. Dzięki temu będą mogli w sposób prosty i gwarantujący jednoznacznie uwierzytelnienie potwierdzić tożsamość i uzyskać dostęp do usług online świadczonych przez firmę ubezpieczeniową.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza e-Tożsamość

Towarzystwo Open Life to kolejna po Medicover i PGNiG firma, która wprowadziła opcję zdalnego potwierdzenia tożsamości klienta przez usługę mojeID. Narzędzie dostarczane przez KIR w procesie uwierzytelniania wykorzystuje dane logowania na konto bankowe. Klient jest przekierowywany do swojego banku, a po zalogowaniu powraca zweryfikowany na stronę usługodawcy, w tym przypadku Open Life. Istotne jest to, że administrator danej strony nie ma dostępu do danych logowania, a bank do danych udostępnianych klientowi przez portal zewnętrzny, np. danych medycznych.

Rozwiązanie mojeID ma przyspieszać i upraszczać niektóre procesy. Klient nie będzie już musiał osobiście pojawiać się w placówce firmy czy urzędzie, umawiać się z kurierem albo zakładać kolejnego konta w nowej instytucji. Open Life zdecydowało się na użycie tej usługi w aplikacji do zgłaszania roszczeń, dzięki czemu proces ich rozpatrywania ma przebiegać sprawniej i bezpieczniej – ograniczone ma zostać ryzyko np. przekazania kopii dowodu tożsamości w niepowołane ręce.

Przeczytajcie także: Mastercard staje do walki o standard weryfikacji tożsamości

Usługa KIR-u ma być uniwersalna, wykorzystywana przez sektory publiczny i komercyjny. Do tej pory została wdrożona przez ING Bank Śląski, Pekao i PKO. Do tego grona niebawem mają dołączyć Alior, mBank, Millennium i Santander. Warto wspomnieć, że konkurencyjne rozwiązanie eID rozwija trójmiejska spółka Blue Media. Na razie narzędzie to ma jednak mocno ograniczone możliwości.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MOJEID, KIR

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies