Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Medicover już mogą logować się przez mojeID do portalu pacjenta. Nowe wdrożenie KIR-u

Medicover to druga firma po PGNiG, która wdrożyła możliwość potwierdzania tożsamości klientów przez usługę mojeID

Podczas zakończonej przed chwilą konferencji prasowej poinformowano o wdrożeniu systemu mojeID dla pacjentów logujących się do portalu i aplikacji mobilnej Medicover. Dzięki temu rozwiązaniu klienci Medicover mogą już potwierdzać swoją tożsamość przy korzystaniu z cyfrowych usług medycznych bez konieczności wcześniejszego odwiedzania placówki stacjonarnej. W ten sposób zdalnie mogą umawiać się na wizyty lekarskie czy przeglądać wyniki swoich badań.

Przeczytajcie także: System mojeID trafi do pacjentów Medicover

mojeID to usługa oferowana przez KIR i pozwalająca na potwierdzanie tożsamości w świecie cyfrowym za pomocą danych logowania na konto osobiste. W trakcie tego procesu klient jest przekierowywany do swojego banku, gdzie podaje login i hasło na rachunek a następnie wraca do portalu np. Medicover już zweryfikowany. Z tym że administrator portalu nie ma dostępu do danych logowania na konto a bank nie ma dostępu do informacji udostępnianych użytkownikowi w portalu.

Medicover jest drugą firmą na rynku, która udostępniła klientom usługę mojeID. Wcześniej trafiła ona do użytkowników biura obsługi klientów PGNiG. Zdaniem wiceprezesa KIR Roberta Trętowskiego z mojeID wkrótce będą mogli korzystać klienci dwóch kolejnych podmiotów. Usługa KIR-u została wdrożona przez ING Bank Śląski, Pekao i PKO. Przedstawiciel KIR-u zadeklarował, że w I poł. przyszłego roku do tego grona dołączą Alior, mBank, Millennium i Santander.

Przeczytajcie także: Jest konkurencja dla usługi mojeID

O tym, że rozwiązanie mojeID trafi do pacjentów firmy Medicover mogliście przeczytać już kilka dni temu w tekście Usługę mojeID KIR-u udostępni Medicover. Firmy zapraszają na premierę rozwiązania. Warto też przypomnieć, że konkurencyjne rozwiązanie o nazwie eID rozwija trójmiejska firma Blue Media.

Fot. fshoq.com CC BY 4.0

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies