Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard staje do walki o standard weryfikacji tożsamości w świecie cyfrowym. Rozpoczyna testy, na razie w Australii

W przyszłym roku chce rozszerzyć testy o inne kraje. W Polsce będzie mieć konkurencję ze strony KIR-u i jego usługi mojeID

Mastercard poinformował w komunikacie prasowym o rozpoczęciu testów cyfrowej usługi umożliwiającej natychmiastową weryfikację tożsamości osoby zarówno w środowisku online jak i offline. Pilotaż wystartował w Australii przy współpracy z tamtejszą pocztą oraz Uniwersytetem Deakin. Usługa Mastercarda zapewnia możliwość weryfikacji tożsamości osoby bez konieczności noszenia przez nią ze sobą wielu dokumentów.

Przeczytajcie także: Medicover wdraża mojeID

Jak czytam w informacji prasowej Mastercarda, testowane rozwiązanie wykorzystuje rozproszony model, w którym informacje przechowywane w urządzeniu mobilnym użytkownika łączone są z tymi weryfikowanymi przez podmioty zewnętrzne, np. bank użytkownika albo instytucje rządowe. Eliminuje to konieczność utrzymywania centralnej bazy danych osobowych. W 2020 roku programy pilotażowe nowej usługi Mastercard mają zostać uruchomione w kolejnych krajach, we współpracy z innymi podmiotami.

Przeczytajcie także: Bankowość mobilna zyskuje na znaczeniu

Usługi związane z weryfikacją tożsamości w świecie cyfrowym to nowy obszar, w którym duże szanse dla siebie widzą firmy kojarzone dotąd z płatnościami. Predysponują ich do tego ich bogate doświadczenia w bezpiecznym zarządzaniu danymi. Poligonem w walce o zajęcie najlepszej pozycji na drodze do zbudowania standardu w tożsamości cyfrowej jest też Polska. Usługa Mastercarda będzie miała tu poważnego konkurenta w postaci rozwiązania mojeID, dostarczanego przez KIR. W ubiegłym tygodniu zostało ono wdrożone do obsługi pacjentów przez Medicover. Więcej na ten temat w tekście Klienci Medicover już mogą logować się przez mojeID do portalu pacjenta. Nowe wdrożenie KIR-u.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies