Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzeci bank wprowadza usługę mojeID. Tym razem to państwowy Pekao

Wcześniej zrobiły to PKO i ING Bank Śląski

Bank Pekao poinformował o wdrożeniu oferowanej przez KIR usługi mojeID. Umożliwia ona potwierdzanie tożsamości na różnych portalach internetowych za pomocą danych logowania na rachunek bankowy. Przy czym hasła i loginy te nie są udostępniane administratorowi portalu, w którym klient chce potwierdzić swoją tożsamość i pozostają w bezpiecznym środowisku bankowym.

Przeczytajcie także: mojeID dla klientów PKO i PGNiG

Bank Pekao jest trzecim na polskim rynku, który usługę wdrożoną przez KIR zaoferował klientom. Jako pierwszy, na początku czerwca zrobił to inny państwowy bank – PKO. Wówczas jedynym portalem, w którym można było logować się za pomocą danych bankowych, było biuro obsługi spółki PGNiG. Chwilę później mojeID zostało wdrożone przez ING Bank Śląski.

Przeczytajcie także: ING Bank Śląski też już ma mojeID

mojeID rozwiązuje poważny problem, jaki występuje w trakcie korzystania z usług cyfrowych. Jeżeli któraś z nich wymaga potwierdzenia tożsamości, użytkownik musi się zarejestrować. Kłopot pojawia się, gdy stron, na których dokonano rejestracji jest dużo i trzeba pamiętać wiele loginów i haseł. Klienci zwykle więc rezygnują z korzystania z takich usług. Natomiast większość osób pamięta dane logowania na rachunek bankowy, gdyż wchodzi na niego często. W trakcie logowania przez mojeID na portalach zewnętrznych następuje przekierowanie do bezpiecznego środowiska, gdzie podaje się login i hasło na rachunek, a następnie klient już uwierzytelniony zostaje przekierowany z powrotem na stronę portalu.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies