Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To już oficjalne: Bank Ochrony Środowiska w systemie mojeID

Klienci banku za pomocą mojeID będą mogli logować się m.in. do serwisów administracji publicznej

KIR i Bank Ochrony Środowiska poinformowały, że instytucja ta dołącza do grona partnerów usługi mojeID. W efekcie klienci banku mogą w bezpieczny i łatwy sposób potwierdzać swoją tożsamość, jeśli będą korzystać z rozwiązań udostępnianych cyfrowo w sektorach publicznym i komercyjnym. O testach przed wdrożeniem tego systemu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl kilka dni temu.

Przeczytajcie także: Co powinno zawierać ubezpieczenie na hulajnogę?

Zarządzane przez KIR narzędzie mojeID umożliwia identyfikację i logowanie się na portalach usługodawców za pomocą danych bankowych. Jak to działa? Klient wybiera na stronie internetowej mojeID jako sposób identyfikacji, a potem trafia do witryny internetowej swojego banku, gdzie podaje login i hasło do konta. Następnie wraca na stronę portalu, gdzie jest już zidentyfikowany i zalogowany. Bank nie zna aktywności klienta poza systemem bankowym, a administrator portalu nie ma dostępu do danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Do tej pory do grona dostawców tożsamości mojeID przystąpiły PKO, Pekao, ING, Getin Noble Bank, mBank oraz banki spółdzielcze zrzeszone i współpracujące z Bankiem BPS oraz SGB-Bankiem. Z narzędzia można skorzystać m.in. w branżach ubezpieczeniowej, energetycznej, telekomunikacyjnej czy medycznej.

Przeczytajcie także: Rekordowe globalne inwestycje w insurtech

Za sprawą połączenia usługi mojeID z tzw. węzłem krajowym, integrującym publiczne usługi cyfrowe, klienci niektórych banków mogą się także logować do serwisów administracji publicznej, w tym ePUAP, biznes.gov.pl, praca.gov.pl, pacjent.gov.pl. Wymaga to jednak przeprowadzenia dodatkowych prac wdrożeniowych. Bank Ochrony Środowiska jest piątą instytucją, która się na to zdecydowała. Tym samym dołączył do PKO, Pekao, SGB i BPS.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies