Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy bank w systemie mojeID. Z cyfrowych usług, także publicznych, łatwiej skorzystają od teraz klienci BNP Paribas

BNP Paribas przeprowadził pełną integrację z systemem mojeID, dzięki czemu jego klienci nie muszą już mieć Profilu Zaufanego, aby korzystać z niektórych cyfrowych usług publicznych

Z informacji dostępnych na stronie login.gov.pl wynika, że BNP Paribas jest kolejnym bankiem (po BOŚ, PKO BP z Inteligo, Pekao, BPS i SGB), którego klienci skorzystają z cyfrowych usług publicznych oraz komercyjnych bez konieczności zakładania Profilu Zaufanego. Wszystko dzięki integracji systemu informatycznego tej instytucji z platformą mojeID zarządzaną przez KIR. Choć trzeba pamiętać, że w niektórych przypadakch Profil Zaufany wciąż jest potrzebny (można go założyć przez mojeID), np. do podpisywania dokumentów.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji mObywatel

MojeID to platforma umożliwiająca potwierdzenie tożsamości klientów w cyfrowej przestrzeni za pomocą danych logowania do bankowości elektronicznej. Jak to działa? Klient wybiera na stronie internetowej mojeID jako sposób identyfikacji, a potem trafia do witryny internetowej swojego banku, gdzie podaje login i hasło do konta. Następnie wraca na stronę portalu, gdzie jest już zidentyfikowany i zalogowany. Bank nie zna aktywności klienta poza systemem bankowym, a administrator portalu nie ma dostępu do danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Przeczytajcie także: Płatności Pay&Go już na wszystkich stacjach własnych Lotosu

Rozwiązanie umożliwia przede wszystkim korzystanie z cyfrowych usług komercyjnych, m.in. w branżach ubezpieczeniowej, energetycznej, telekomunikacyjnej czy medycznej. W serwisie cashless.pl mogliście niedawno przeczytać, że potwierdzanie tożsamości za jego pomocą umożliwiły Generali Investments TFI oraz Lux Med. Pacjenci tej ostatniej firmy zdalnie zarejestrują się w portalu pacjenta, by umówić termin wizyty, skonsultować się online z lekarzem, czy zyskać dostęp do dokumentacji medycznej.

Warto też dodać, że za sprawą połączenia z tzw. węzłem krajowym, integrującym publiczne usługi cyfrowe, mojeID pozwala również na logowanie do serwisów administracji publicznej. Aby klienci danego banku mogli z takiej opcji korzystać, musi on przeprowadzić dodatkowe prace wdrożeniowe.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies