Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MojeID przepustką do coraz większej liczby usług. Mogą z niego już korzystać klienci Generali Investments

Dzięki mojeID klienci towarzystwa funduszy inwestycyjnych Generali mogą uzyskać dostęp online do swoich inwestycji i nimi zarządzać

Generali Investments TFI umożliwiło swoim klientom zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID. Dzięki temu mogą uzyskać dostęp online do swoich inwestycji i w łatwy sposób nimi zarządzać.

Przeczytajcie także: Poznajcie nominowanych do fintechowych nagród cashless.pl

Aby uzyskać za pomocą mojeID dostęp do serwisu transakcyjnego prowadzonego przez Generali Investments, należy wskazać swój bank, zalogować się do niego i potwierdzić przekazanie danych. Następnie klient wraca już uwierzytelniony na stronę TFI, gdzie może zdefiniować swój identyfikator i hasło dostępowe. MojeID można również wykorzystać do przywrócenia dostępu, jeśli użytkownik zapomniał swoich danych do logowania.

Podczas weryfikacji tożsamości za pomocą mojeID administrator serwisu nie ma dostępu do danych logowania na rachunek, a bank nie poznaje aktywności użytkownika poza systemem bankowym. Z tego rozwiązania korzystać mogą klienci banków, które przystąpiły do systemu KIR-u w roli dostawców tożsamości, czyli PKO BP, Pekao, ING, mBanku, Getin Noble Banku, BOŚ i banków spółdzielczych współpracujących i zrzeszonych z BPS i SGB.

Przeczytajcie także: MojePZU trafiło do AppGallery

Wczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że na wdrożenie usługi mojeID zdecydował się także Lux Med. Operatorzy medyczni to zresztą podmioty, które chętnie sięgają po rozwiązanie KIR-u. Przed Lux Medem krok ten podjęły takie firmy jak Polmed, Medicover, Enel-med oraz Centrum Medyczne Damiana.

Inną branżą, w której KIR znalazł wielu chętnych na swoją usługę, są ubezpieczenia. Za pomocą mojeID swoją tożsamość mogą potwierdzać klienci: PZU, Nationale-Nederlanden, Avivy, PKO Ubezpieczeń, Aegonu i Open Life. Czas pokaże, czy do grona tego dołączą również ubezpieczeniowe spółki Generali, których siostrzane towarzystwo funduszy inwestycyjnych – Generali Investments – właśnie pochwaliło się wdrożeniem. Na marginesie można wspomnieć, że z kolei TFI z grupy Uniqa postawiło jakiś czas temu na konkurencyjne narzędzie: klienci Uniqa TFI mogą zdalnie korzystać z oferty produktów inwestycyjnych dzięki eDO App, rozwiązaniu przygotowanemu przez PWPW.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies