Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Yanosik też pozwala opłacać przejazdy państwowymi autostradami. Ale na razie nie w aplikacji

Odpowiednia funkcja pojawiła się w urządzeniach pokładowych Yanosika. W przyszłości ma trafić także do jego aplikacji mobilnej

Yanosik poinformował, że kierowcy posiadający jego pokładowe urządzenia ostrzegające, mogą wykorzystywać je do opłacania przejazdów po państwowych odcinkach autostrad A2 i A4. Z udogodnienia mogą korzystać osoby podróżujące z urządzeniami Yanosik XS, S-clusive oraz GT i GTR.

Przeczytajcie także: SkyCash też umożliwi opłacanie przejazdów A2 i A4

Aby w ten sposób regulować należność za przejazd, należy aktywować usługę e-TOLL w serwisie Y24, a następnie zarejestrować konto i dodać swoje urządzenie na rządowej stronie systemu e-TOLL. Po zakończeniu konfiguracji opłaty będą ściągane z konta rozliczeniowego automatycznie, przy czym kierowcy muszą pamiętać o tym, aby mieć na nim odpowiednią kwotę pieniędzy.

Od 1 grudnia obowiązuje nowy system poboru opłat za przejazdy odcinkami A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Nie można już kupować tradycyjnych biletów przy bramkach, a kierowcy mają do wyboru kilka opcji. Mogą zarejestrować się w systemie e-TOLL i rozliczać się na podstawie danych lokalizacyjnych z urządzenia pokładowego (np. takiego jak wspomniane sprzęty Yanosika) lub przekazywanych przez rządową apkę e-TOLL PL, zainstalowaną na telefonie.

Przeczytajcie także: Orlen zajmie się dystrybucją biletów autostradowych

Alternatywą dla rejestracji w systemie e-TOLL jest kupowanie jednorazowych biletów autostradowych. Te można nabyć w formie wydrukowanej np. na stacjach benzynowych w okolicy wjazdów i zjazdów z autostrad albo w formie elektronicznej. Ich dystrybucją zajmują się partnerzy systemu, wśród których obecnie znajdują się Orlen z aplikacjami Orlen Pay i mFlota, mPay, Autopay i Platforma Detalistów z apką Spark. Podobne rozwiązanie ma się pojawić również w aplikacji Yanosika. Na razie jednak operator nie zdradza szczegółów ani planowanego terminu wdrożenia.

Przypomnijmy, że już teraz dzięki usłudze Yanosik Pay użytkownicy apki mogą regulować należność za przejazdy po odcinkach A1 Toruń – Gdańsk i A4 Katowice – Kraków. To efekt współpracy Yanosika z Autopay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies