Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji SkyCash też będzie można płacić za przejazdy państwowymi A2 i A4. Trwają prace nad udostępnieniem usługi

SkyCash umożliwia obecnie regulowanie należności za przejazdy odcinkami A1 Gdańsk – Toruń i A4 Katowice – Kraków

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, operator aplikacji SkyCash również planuje umożliwić swoim klientom zakup biletów autostradowych, uprawniających do przejazdu po odcinkach A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Szczegóły rozwiązania mają zostać ujawnione jeszcze w tym miesiącu.

Przeczytajcie także: mPay będzie dystrybuował e-bilety autostradowe

SkyCash już teraz umożliwia użytkownikom swojej aplikacji wykorzystywanie jej do regulowania należności za przejazdy autostradami, odcinkami A1 Gdańsk – Toruń i A4 Katowice – Kraków. W tym celu wykorzystuje videotolling. Kierowca rejestruje swój pojazd w aplikacji i zaznacza, że chce, aby na wskazanych autostradach opłaty były pobierane automatycznie. Kamery umieszczone przy bramkach autostradowych odczytują jego rejestracje i na tej podstawie w aplikacji SkyCash pobierana jest opłata.

Takiego samego modelu SkyCash nie będzie mógł zastosować na nowo dodawanych odcinkach. Wprowadzając nowy system poboru opłat na A2 i A4, Ministerstwo Finansów nie zdecydowało się bowiem na videotolling, a na wykorzystanie danych geolokalizacyjnych. Jak do tego systemu dopasuje się SkyCash, okaże się w najbliższym czasie.

Przeczytajcie także: Bilety autostradowe w aplikacji Spark

W konkurencyjnych narzędziach, takich jak mPay czy aplikacje Orlenu, kierowca może wykupić z wyprzedzeniem bilet autostradowy. Musi w tym celu wskazać węzły wjazdowy i zjazdowy, z których planuje skorzystać, a także podać datę i godzinę planowanego przejazdu. Od tego terminu bilet będzie ważny przez 48 godzin. Na inne rozwiązanie zdecydował się z kolei Autopay, który automatycznie wykupuje bilet dla swoich użytkowników na podstawie danych o lokalizacji ich telefonu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies