Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna firma zrobi użytek z eDO App. Do potwierdzania tożsamości aplikację wykorzysta Signius

Signius, który nawiązał współpracę z operatorem eDO App, rozwija platformę do zdalnego podpisywania dokumentów

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Signius. W efekcie aplikacja eDO App wykorzystująca tzw. warstwę elektroniczną e-dowodu, stanie się kolejnym sposobem na potwierdzanie tożsamości przy zakładaniu kont i podpisywaniu umów. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, należy posiadać smartfon z modułem NFC (umożliwia komunikację bezprzewodową) oraz elektroniczny dowód osobisty. Z tego ostatniego korzysta już ponad sześć milionów Polaków.

Przeczytajcie także: Aplikacją mPay zapłacicie za przejazdy autostradami

Narzędzie eDO App działa w pełni zdalnie, w sposób automatyczny weryfikuje, czy dowód osobisty jest prawdziwy i ważny, ale też czy został zgłoszony jako utracony. Rozwiązanie pojawi się na platformie Signius, na której dostęp do podpisu elektronicznego zapewniają już wideoweryfikacja oraz potwierdzanie tożsamości poprzez bankowość elektroniczną. Więcej na temat poznańskiej platformy przeczytacie w tym tekście.

Przeczytajcie także: Serwis Rachuneo wycofuje się z przelewów ekspresowych

Natomiast aplikacja eDO App zapewnia dostęp do kilkuset usług publicznych i komercyjnych. Za pomocą tego narzędzia można zdalnie zawrzeć umowę z PGNiG, otworzyć konto w mBanku albo inwestować. Na liście wspieranych rozwiązań i partnerów znajdziecie też Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, serwis praca.gov.pl czy Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Aplikację eDO App za darmo można pobrać z marketów App Store, Google Play, a także Huawei AppGallery.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies