Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W mBanku założycie konto w nowy sposób. Będzie można wykorzystać do tego aplikację eDO App

To alternatywa dla usługi otwarcia rachunku "na selfie", dostępnej już w aplikacji mBanku

Od dziś w mBanku można założyć konto całkowicie zdalnie, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą dowodu z warstwą elektroniczną i aplikacji eDO App. Osoby zainteresowane takim sposobem otwarcia rachunku, podczas wypełniania formularza na stronie internetowej banku wybierają automatyczne pobieranie danych z e-dowodu. Następnie skanują w aplikacji eDO App kod QR z wniosku lub przepisują umieszczony pod nim numer. W kolejnym kroku przykładają telefon do e-dowodu i akceptują operację PIN-em nadanym w urzędzie podczas odbioru dowodu. Po potwierdzeniu tożsamości uzupełniają dane kontaktowe i zatwierdzają umowę kodem z SMS-a.

Przeczytajcie także: Za pomocą eDO App podpiszecie umowę z PGNiG

Wykorzystanie eDO App ma nie tylko ułatwić założenie konta, ale i pomóc wyeliminować potencjalne błędy w wypełnianiu wniosku czy próby oszustw. Wcześniej z tej metody uwierzytelniania można było już korzystać przy otwieraniu rachunków firmowych. Z kolei klienci indywidualni mogli dotychczas zdalnie założyć konto za pomocą aplikacji mobilnej mBanku, gdzie potwierdzali swoją tożsamość za pomocą "selfie". Jak tłumaczy Joanna Erdman, koordynująca projekt w mBanku, wprowadzając możliwość potwierdzenia wniosku składanego przez stronę internetową za pomocą eDO App, bank kierował się tym, aby każdy klient miał tak samo zautomatyzowaną ścieżkę założenia rachunku, niezależnie od tego, z jakiego sposobu kontaktu z bankiem korzysta.

Przeczytajcie także: eDO App umożliwia odczytywanie zbliżeniowo danych z paszportu

Aplikacja eDO App to narzędzie umożliwiające wykorzystanie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną do potwierdzania tożsamości, przygotowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Podobne rozwiązanie opracowała również wrocławska firma Identt. Co ciekawe, narzędzie stworzone przez Identt nie wymaga podawania PIN-u. Potwierdzenie tożsamości odbywa się bowiem poprzez weryfikację żywotności osoby i porównanie jej wizerunku pobranego z dowodu ze świeżo wykonanym zdjęciem. W ten sposób będzie można potwierdzać tożsamość, otwierając konto w Pekao.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies