Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadził zdalny proces otwierania rachunków firmowych. Wykorzystuje do tego aplikację eDO App

Wcześniej, zamiar wykorzystania apki eDO App w sposób podobny jak mBank zapowiedział Alior

mBank poinformował przed chwilą, że od dzisiaj oferuje nowy sposób zakładania rachunków firmowych. Klienci, którzy nie mieli z nimi wcześniej żadnych relacji, mogą założyć konto biznesowe identyfikując się za pomocą dowodu osobistego z tzw. warstwą elektroniczną (dokumenty wydawane od marca 2019 r.) i aplikacji eDO App, wprowadzonej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

Przeczytajcie także: Alior wykorzysta nowe dowody osobiste

Jak to wygląda w praktyce? Klient rozpoczyna proces w bankowości internetowej, gdzie zaznacza opcję automatycznego potwierdzenia danych w aplikacji eDO App. Na ekranie wyświetli mu się ważny przez trzy minuty kod QR, który należy zeskanować aplikacją eDO App. Następnie należy wpisać w aplikacji numer CAN z dowodu osobistego, przyłożyć go do czytnika NFC telefonu (technologia zbliżeniowa jak w kartach bezstykowych) i potwierdzić operację 4-cyfrowym kodem PIN, nadanym podczas odbioru e-dowodu w urzędzie. Po pomyślnej weryfikacji danych, w aplikacji i na ekranie komputera pojawi się komunikat o powodzeniu procesu.

Jak wspomniałem, eDO App to aplikacja autorstwa PWPW, w której wykorzystano technologię zbliżeniową. Przyłożenie do telefonu dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, który ma w sobie zaszytą antenę NFC, umożliwia odczytanie przez apkę danych z dokumentu a następnie potwierdzanie tożsamości czy podpisywanie dokumentów w świecie online.

Przeczytajcie także: Nowa aktualizacja eDO App, przydatna w bankach

Wcześniej zamiar wykorzystania nowych dowodów osobistych oraz możliwości aplikacji eDO App do akwizycji nowych klientów zapowiedział już Alior. Kilka dni temu zaś w marketach App Store oraz Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji PWPW, która zawiera funkcję weryfikacji tożsamości w procesach wykorzystywanych przez banki. Natomiast zdalny proces otwierania i aktywacji rachunków firmowych możliwy jest już w innych instytucjach, np. w Pekao. Bank ten do potwierdzania tożsamości klientów wykorzystuje wideoweryfikację.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies