Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior Bank wykorzysta nowe dowody osobiste. Za ich pomocą będzie można zdalnie zakładać rachunki

Alior Bank zawarł porozumienie z operatorem aplikacji eDO App, która umożliwia korzystanie z dowodów osobistych w internecie

Alior Bank i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowały przed chwilą o zawarciu porozumienia, w myśl którego klienci Aliora będą mogli korzystać z aplikacji eDO App do weryfikacji tożsamości przy pomocy dowodów osobistych z tzw. warstwą elektroniczną. Rozwiązanie ma być przydatne na przykład podczas zakładania rachunków przez osoby, które dotąd nie miały żadnych relacji z Aliorem.

Przeczytajcie także: eDO App dostępna na urządzenia z iOS

eDO App to aplikacja mobilna przygotowana przez PWPW a przeznaczona dla posiadaczy nowych dowodów osobistych. Posiadają one antenę NFC (podobną jak ta w zbliżeniowych kartach płatniczych). Dzięki tej antenie dane użytkownika zapisane w mikroprocesorze dokumentu mogą być przesyłane dalej. Aplikacja eDO App pozwala na odebranie tych danych przez telefony z funkcją NFC i podpisywanie dokumentów elektronicznych.

eDO App dostępna jest na urządzenia z systemem Android, a od niedawna także z iOS. Więcej na ten temat w tekście Aplikacja eDO App dostępna na urządzenia z iOS. Skorzystają użytkownicy nowego dowodu osobistego.

Przeczytajcie także: Czytniki nowych dowodów w oddziałach Pekao

Alior podaje, że dodatkowo aplikacja eDO App pomoże automatycznie uzupełnić dane w formularzach używanych w banku. Pobierze je z dowodu osobistego. W planach jest także udostępnienie usługi załatwiania spraw urzędowych poprzez logowanie do e-urzędów, przy użyciu e-dowodu w połączeniu z eDO App.

Warto przypomnieć, że nowy dowód można za darmo wyrobić w urzędzie, nawet jeśli termin ważności aktualnie posiadanego dokumentu jeszcze nie minął. Alior będzie drugim bankiem na polskim rynku, który będzie wykorzystywał możliwości dowodów z warstwą elektroniczną. Wcześniej Pekao wdrożył w wybranych oddziałach czytniki do dokumentów, usprawniające proces obsługi klientów legitymujących się nowymi dowodami.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies