Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czytniki elektronicznego dowodu osobistego w oddziałach Pekao. Mają przyspieszyć obsługę klientów

Pekao chwali się, że jest pierwszym bankiem w Polsce wykorzystującym możliwości tzw. dowodu z warstwą elektroniczną

Bank Pekao podał przed chwilą, że w pierwszych jego 31 oddziałach pojawiły się czytniki umożliwiające korzystanie z tzw. warstwy elektronicznej nowych dowodów osobistych. Dzięki nim bankierzy będą mogli szybko odszukiwać klienta w systemach bankowych i sprawdzać autentyczność dokumentu w bazach państwowych. Wykorzystanie tego rozwiązania powinno więc usprawnić i przyspieszyć obsługę klientów w oddziałach oraz zwiększyć bezpieczeństwo.

Przeczytajcie także: Już jest aplikacja do nowych dowodów osobistych

Dowód elektroniczny jest bezpłatnie wydawany w dowolnym urzędzie miasta lub gminy na terenie całego kraju. W warstwie cyfrowej e-dowodu zapisane są dane widoczne na plastiku, w tym: kolorowe zdjęcie, dane osobowe, termin ważności. Dokument posiada niewidoczny, wbudowany mikroprocesor. To w nim, oprócz danych osobowych, umieszczone zostały również certyfikaty elektroniczne umożliwiające identyfikację, uwierzytelnianie posiadacza e-dowodu oraz podpisywanie dokumentów w systemach komputerowych.

Przeczytajcie także: Banki przejdą na pracę zdalną

Choć nowe dowody osobiste z tzw. warstwą elektroniczną mogą być wykorzystane w placówkach stacjonarnych, jak proponuje to Pekao, to ich cechy przydadzą się głównie w świecie online, pozwolą m.in. identyfikować się i potwierdzać operacje w różnego rodzaju usługach cyfrowych. Można to robić przy pomocy nowej aplikacji wdrożonej niedawno przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Więcej na ten temat w tekście Już można pobrać eDO App, aplikację mobilną dla użytkowników nowego dowodu osobistego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies