Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już można pobrać eDO App, aplikację mobilną dla użytkowników nowego dowodu osobistego

Aplikacja eDO App ma pozwalać na potwierdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów w internecie

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, w markecie Google Play właśnie pojawiła się aplikacja eDO App, autorstwa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Sprawdziłem i rzeczywiście aplikację nadającą więcej sensu tzw. dowodowi osobistemu z warstwą elektroniczną można już pobrać z marketu na urządzenia z systemem Android.

Przeczytajcie także: Nowa apka do dowodów osobistych już w maju

Z informacji umieszczonych przez dewelopera w Google Play wynika, że aplikacja pozwala na potwierdzanie tożsamości i złożenie podpisu elektronicznego w internecie. Umożliwia też podpisywanie plików pdf podpisem osobistym, o ile został w tym celu nadany kod PIN podczas wyrabiania plastikowego dowodu osobistego w urzędzie. eDO App pozwala także na pokazanie danych dokumentu na wyświetlaczu smartfona.

Przeczytajcie także: Nowa usługa w aplikacji mObywatel

O tym, że resort cyfryzacji wraz z PWPW planują wprowadzenie w maju aplikacji pozwalającej na pełniejsze wykorzystanie możliwości nowych dowodów osobistych, mogliście przeczytać w tekście Aplikacja mobilna nada sens nowym dowodom osobistym z mikroprocesorem. Powinna pojawić w maju. Nowe dowody oprócz mikroczipa mają także antenę zbliżeniową, podobną do tej obecnej w każdej bankowej karcie bezstykowej. Dzięki temu przykładając dokument do pleców smartfona możemy posługiwać się nim w świecie online.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies