Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa w aplikacji mObywatel na iOS. Już można do niej dodawać legitymacje szkolne i studenckie

Tym samym lista usług dostępnych w apce mObywatel na urządzenia z iOS została zrównana z funkcjonalnością aplikacji na telefony z Androidem

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że w markecie App Store pojawiła się kolejna aktualizacja aplikacji mObywatel, tym razem zawierająca moduł mLegitymacja. Sprawdziłem i rzeczywiście najnowsza wersja rządowej apki zawiera funkcję umożliwiającą dodanie legitymacji szkolnej i studenckiej. Usługa dostępna jest dla uczniów i studentów tych szkół i uczelni, które współpracują z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie digitalizacji dokumentów.

Przeczytajcie także: eRecepty pojawiły się w apce mObywatel na iOS

Tym samym funkcjonalność aplikacji mObywatel na urządzenia z systemem iOS została zrównana z funkcjonalnością programu na smartfony z systemem Android. Przypomnę, że parę tygodni temu apka mObywatel na telefony iPhone dostała długo wyczekiwany moduł eRecepty, który w aplikacji na Androida funkcjonował od sierpnia ubiegłego roku. Przy okazji aktualizacji mObywatela z iOS o eRecepty wprowadzono do niego także moduł Polak za granicą, dla osób wyjeżdżających z kraju.

Przeczytajcie także: Prawo jazdy w mObywatelu jeszcze przed wakacjami

mObywatel to aplikacja rządowa, zawierająca takie usługi jak mTożsamość (elektroniczny dowód osobisty), mPojazd (dowód rejestracyjny samochodu lub motocykla i potwierdzenie zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego) czy właśnie mLegitymacja (elektroniczna wersja legitymacji szkolnej lub studenckiej). Z zapowiedzi przedstawicieli resortu cyfryzacji wynika, że jeszcze przed wakacjami do mObywatela będzie można dodawać prawo jazdy. Niestety, problemem rządowej aplikacji jest fakt, że wciąż nie wszystkie urzędy i instytucje honorują cyfrowe dokumenty wyświetlane na smartfonie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies