Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji mObywatel na iOS. Wreszcie są tam eRecepty

mObywatel na urządzenia z Androidem eRecepty ma już od sierpnia ubiegłego roku

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że w App Store znalazł ważną aktualizację rządowej aplikacji mObywatel, która zawierać ma moduł eRecepty. Zajrzałem i rzeczywiście, najnowsza wersja mObywatela na urządzenia z systemem operacyjnym iOS posiada już funkcję umożliwiającą podgląd elektronicznych recept. Przy okazji resort cyfryzacji wprowadził do swojej aplikacji znany z wersji na Androida moduł Polak za granicą.

Przeczytajcie także: eRecepta już dostępna w smartfonie

eRecepty to rozwiązanie funkcjonujące od dłuższego czasu, ale od początku bieżącego roku obowiązkowe dla większości pacjentów. Aplikacja mObywatel to jeden z wielu sposobów dostępu do elektronicznych recept, ale w moim odczuciu najwygodniejszy. eReceptę lekarz może też wysłać pacjentowi np. w wiadomości e-mail lub SMS a w wyjątkowych sytuacjach, np. ludziom starszym, wydrukować.

Przeczytajcie także: Prawo jazdy w smartfonie jeszcze przed wakacjami

Natomiast mObywatel to aplikacja rządowa, zawierająca takie moduły jak mTożsamość (elektroniczny dowód osobisty), mPojazd (dowód rejestracyjny samochodu lub motocykla i potwierdzenie zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego) czy Legitymacja (elektroniczna wersja legitymacji szkolnej lub studenckiej). mObywatel jest dostępny zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS. Od dłuższego czasu jednak wersja na Android wyprzedzała pod względem funkcjonalności apkę na iPhone’y. Wydaje się, że wraz z dodaniem eRecepty i Polaka za granicą twórcom mObywatela udało się zrównać listę usług w wersji na iOS z tą w wersji na Androida.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies