Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPojazd wreszcie dla użytkowników iPhone’ów. Ważna aktualizacja aplikacji mObywatel na iOS

Z dowodu rejestracyjnego w aplikacji od dłuższego już czasu mogli korzystać użytkownicy mObywatela na urządzenia z Androidem

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, w markecie App Store dostępna jest aktualizacja aplikacji mobilnej mObywatel, która zawiera z dawna wyczekiwaną nowość. Mowa o module mPojazd, czyli możliwości dodania do aplikacji dowodu rejestracyjnego samochodu. Sprawdziłem i rzeczywiście, aktualizację z tą nowością możecie już instalować na swoich iPhone’ach. Ja przynajmniej mogłem już ją pobrać.

Przeczytajcie także: mPojazd już dostępny na Androida

Operator aplikacji mObywatel kazał długo czekać na aktualizację wprowadzającą mPojazd. Warto bowiem wspomnieć, że w wersji aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym Android jest ona dostępna już od maja bieżącego roku. Z moich informacji wynika, że Ministerstwo Cyfryzacji priorytetowo traktuje aplikację na Androida, bo korzysta z niej o wiele więcej osób. Ze względu na ograniczone zasoby resortu użytkownicy telefonów z iOS przy wprowadzaniu nowości do mObywatela będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość.

Jak wspomniałem wcześniej, mPojazd pozwala dodać do aplikacji mObywatel dowód rejestracyjny oraz potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC pojazdu. Aby oba dokumenty mieć w postaci cyfrowej w smartfonie, należy posiadać też Profil Zaufany. To narzędzie, za pomocą którego można potwierdzić swoją tożsamość w kontaktach internetowych z administracją publiczną.

Przeczytajcie także: eRecepta dostępna w aplikacji mObywatel

Warto podkreślić, że od jesieni ubiegłego roku brak dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia obowiązkowej polisy OC nie jest podstawą do wystawienia mandatu przez policję podczas kontroli drogowej. Policjanci zyskali dostęp do baz państwowych i sami mogą szybko sprawdzić wszystkie dane. W tym wypadku więc usługa mPojazd niczego nie zmienia. Brak dokumentów może być jednak problemem w trakcie kolizji drogowej. mPojazd może więc w tych okolicznościach pomóc. Pod warunkiem oczywiście, że drugi uczestnik zdarzenia również korzysta z aplikacji mObywatel i może przyjąć dane generowane przez apkę innych osób.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies