Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
eRecepta w smartfonie. Nowa usługa w aplikacji mobilnej mObywatel

W apce pojawił się także moduł "Polak za granicą"

W markecie Google Play znajdziecie umieszczoną tam wczoraj nową wersję aplikacji mObywatel, która przynosi dwie nowości: eReceptę oraz moduł "Polak za granicą". Wcześniej aplikacja zawierała już takie funkcje jak mPojazd (dowód rejestracyjny i polisa OC), mLegitymacja Szkolna i Studencka oraz mTożsamość (dowód osobisty). Na razie nie widzę aktualizacji mObywatela na urządzenia z iOS, która zawierałaby dwie nowe usługi wprowadzone właśnie do apki na smartfony z Androidem.

Przeczytajcie także: Dowód rejestracyjny już dostępny w apce mObywatel

eRecepta to, jak czytam w opisie aktualizacji w Google Play, internetowe konto pacjenta, które pozwala pobierać, przeglądać i wykupić niezrealizowane recepty. Po jej wybraniu na ekranie smartfona wyświetlają się szczegółowe dane, w tym jej status i informacje o lekach. Aby zrealizować receptę, należy podać w aptece swój numer Pesel a następnie kod QR wygenerowany przez aplikację mObywatel. Receptę można też zapisać na urządzeniu, dzięki czemu będzie dostępna offline.

Przeczytajcie także: Legitymacja szkolna w smartfonie

Natomiast moduł "Polak za granicą" ma być źródłem najważniejszych danych potrzebnych podczas zagranicznych podróży. Znajdują się więc tu informacje na temat kultury i obyczajów odwiedzanego kraju, dogodnych sposobów podróżowania po nim czy dane kontaktowe do ambasady polskiej i konsula.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe Ministerstwa Cyfryzacji podało, że trwają prace także nad wdrożeniem nowych funkcji w aplikacji mObywatel na urządzenia z iOS. Ich finału można spodziewać się jednak najwcześniej w perspektywie kilku miesięcy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies