Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja eDO App dostępna na urządzenia z iOS. Skorzystają użytkownicy nowego dowodu osobistego

Wcześniej program pojawił się w Google Play

Aplikacja eDO App dla iOS pojawiła się w App Store. Udostępniony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych program ma czynić bardziej użytecznym e-dowód, czyli dowód osobisty z warstwą elektroniczną.

Z informacji umieszczonych m.in. w sklepie Apple wynika, że darmowa apka pozwala np. na potwierdzanie tożsamości i złożenie podpisu elektronicznego w internecie.

Przeczytajcie także: Prawo jazdy w aplikacji mObywatel

Korzystająca z chipu NFC w smartfonie aplikacja umożliwia odczytanie danych z warstwy elektronicznej dowodu. Dzięki temu możliwe jest założenie Profilu Zaufanego i kontaktowanie się z urzędami administracji publicznej, zmiana lub odblokowanie kodu pin do e-dowodu czy podpisanie wniosku o wydanie karty tachografowej w serwisie info-car. eDO App pozwala także na pokazanie danych dokumentu na wyświetlaczu smartfona. Program można pobrać pod tym adresem.

Przeczytajcie także: Nowa usługa w aplikacji mObywatel

Jeszcze w maju mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że nową apkę można pobrać na urządzenia z systemem Android. O tym, że PWPW wraz z Ministerstwem Cyfryzacji planują wprowadzenie apki pozwalającej na pełniejsze wykorzystanie nowych dowodów osobistych, serwis cashless.pl informował w tekście Aplikacja mobilna nada sens nowym dowodom osobistym z mikroprocesorem. Powinna pojawić w maju. Z kolei na początku czerwca pojawiły się doniesienia, że z pomocą eDO App można logować się na stronach rządowych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies