Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna testy

Data udostępnienia nowego rozwiązania dla wszystkich zainteresowanych być może zostanie ujawniona jutro

Ministerstwo Cyfryzacji w rozesłanym do dziennikarzy zaproszeniu na konferencję prasową poinformowało o rozpoczęciu testów nowej funkcji w aplikacji mObywatel. Mowa o możliwości dodania do niej Prawa jazdy. Podczas konferencji resort chce opowiedzieć o dalszych planach związanych z rozwojem apki. Na razie nie wiadomo jednak kiedy konkretnie Prawo jazdy trafi do wszystkich zainteresowanych użytkowników mObywatela. Być może szefostwo MC zdradzi to podczas jutrzejszej konferencji.

Przeczytajcie także: Aplikacja eDO App dla posiadaczy nowych dowodów osobistych

Natomiast to, że prace nad nową funkcją mObywatela są na ukończeniu wiadomo od kilku dni. W ubiegłym tygodniu do marketu Google Play trafiła niewielka aktualizacja rządowej aplikacji i przy okazji zapowiedziano większą nowość, anonsując ją grafiką przedstawiającą samochód.

Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Zbliża się duża aktualizacja aplikacji mObywatel. Wkrótce dodacie do niej Prawo jazdy.

Przeczytajcie także: Rządowa aplikacja zaktualizowana przez koronawirusa

mObywatel to aplikacja, która umożliwia korzystanie z takich dokumentów jak dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu czy potwierdzenie wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC a także legitymacje szkolne i studenckie. Dzięki temu wychodząc z domu nie trzeba mieć tych dokumentów przy sobie. Do tej pory na liście dokumentów, które można dodawać do mObywatela brakuje już tylko "prawka". Trzeba jednak dodać, że nie wszystkie urzędy i instytucje respektują elektronicznie dokumenty z aplikacji mObywatel.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies