Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliża się duża aktualizacja aplikacji mObywatel. Wkrótce dodacie do niej Prawo jazdy

Ministerstwo Cyfryzacji zaanonsowało bliskie udostępnienie Prawa jazdy w mObywatelu przy okazji ostatniej aktualizacji apki, wgranej kilka dni temu

W markecie Google Play możecie znaleźć datowaną na 7 czerwca najnowszą aktualizację aplikacji mobilnej mObywatel. Sama w sobie nie zawiera rewolucyjnych nowości, bo to tylko drobne poprawki usprawniające działanie apki. Przy okazji jednak zapowiedziano rychłe wdrożenie znacznie ciekawszej funkcji. Ministerstwo Cyfryzacji. o tym co wkrótce pojawi się w mObywatelu, pisze tak:

Widoczny symbol samochodu najwyraźniej dowodzi tego, że lada moment w rządowej aplikacji pojawi się możliwość dodawania do niej Prawa jazdy. Minister cyfryzacji już na początku bieżącego roku zapowiadał, że reprezentowany przez niego resort pracuje nad taką funkcją. Więcej na ten temat w tekście Minister cyfryzacji deklaruje: prawo jazdy w smartfonie jeszcze przed wakacjami.

Przeczytajcie także: Do mObywatela już można dodawać legitymacje szkolme i studenckie

mObywatel to aplikacja, która umożliwia korzystanie z takich dokumentów jak dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu czy potwierdzenie wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC a także legitymacje szkolne i studenckie. Dzięki temu wychodząc z domu nie trzeba mieć tych dokumentów przy sobie. Do tej pory na liście dokumentów, które można dodawać do mObywatela brakuje już tylko "prawka". Trzeba jednak dodać, że nie wszystkie urzędy i instytucje respektują elektronicznie dokumenty z aplikacji mObywatel.

Przeczytajcie także: Informacje o koronawirusie dostępne w mObywatelu

Co ciekawe na rynku dostępna jest jeszcze inna rządowa aplikacja – eDO App, przygotowana przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Nie ma ona jednak nic wspólnego z mObywatelem. eDO App umożliwia użytkownikom telefonów z czujnikiem NFC (moduł komunikacji zbliżeniowej podobny do tego z bankowych kart bezstykowych) do odczytania danych z nowych dowodów osobistych z tzw. warstwą elektroniczną. Dzięki temu takim nowym dowodem można posługiwać się w internecie. Więcej na ten temat w tekście Już można pobrać eDO App, aplikację mobilną dla użytkowników nowego dowodu osobistego.

AKTUALIZACJA

We wtorek, 16 czerwca, Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło rozpoczęcie testów mPrawa Jazdy. Więcej na ten temat w cashless.pl.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies