Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa od firmy Identt. Pierwszym bankiem, który wprowadzi ją do aplikacji mobilnej, będzie prawdopodobnie Pekao

Pekao kończy prace nad nowym procesem zakładania kont przez selfie. Dzięki temu klienci będą mogli wprowadzać dane z dowodów osobistych poprzez zbliżenie dokumentu do smartfona

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, Bank Pekao kończy prace nad wdrożeniem nowego procesu zakładania rachunków przez aplikację PeoPay, czyli selfie 2.0. W procesie tym zostanie wykorzystany nowy sposób odczytywania danych z dowodów osobistych. Zamiast wykonywać zdjęcia obu stron dokumentu, klient będzie mógł przyłożyć dowód do zbliżeniowego czujnika NFC w smartfonie, a wszystkie dane z dokumentu trafią od razu do aplikacji. Oczywiście usługa będzie dostępna tylko dla posiadaczy nowych dowodów, z tzw. warstwą elektroniczną.

Przeczytajcie także: Zdalne otwieranie rachunków to już standard

Nowa usługa, nad którą pracuje Pekao, ma za zadanie przede wszystkim poprawić doświadczenie użytkownika podczas korzystania z aplikacji PeoPay. Odczytywanie danych z dowodu przez NFC ma trwać krócej i być wygodniejsze, niż wykonywanie zdjęć obu stron dokumentu. Do tego zapisana w warstwie elektronicznej fotografia posiadacza dowodu jest lepszej jakości, co ma znaczenie dla systemów weryfikujących tożsamość użytkownika.

Aktualnie w Pekao trwa pilot nowego rozwiązania, dzięki czemu udało mi się podejrzeć, jak działa. Pełne wdrożenie jest planowane prawdopodobnie na II kw. bieżącego roku.

Z moich informacji wynika także, że nowa usługa, którą ma zaoferować Pekao, powstaje przy współpracy z wrocławskim fintechem Identt. Przedstawiciel spółki zapytany o projekt, potwierdził, że Identt pracuje nad tym rozwiązaniem. Nie chciał natomiast zdradzić, w której instytucji usługa zadebiutuje na rynku. Identt do wielu banków dostarcza swoje rozwiązania z zakresu weryfikacji tożsamości w świecie cyfrowym. Są wśród nich m.in. PKO BP, Getin czy Nest. Zakładam więc, że jeśli rozwiązanie wprowadzone przez Pekao sprawdzi się, wkrótce może pojawić się w innych bankach.

Przeczytajcie także: UFG wprowadza rozwiązanie do weryfikacji tożsamości

Z tego co się orientuję obecnie jedyną aplikacją mobilną, która umożliwia odczytywanie danych z nowych dowodów osobistych za pośrednictwem czytnika zbliżeniowego w smartfonie, jest eDO App, autorstwa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. eDO App wykorzystuje tę funkcję m.in. do weryfikacji tożsamości w sieci czy podpisywania plików. Funkcja działa zarówno na urządzeniach z systemem Android jak i iOS.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies