Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mSzafir ma konkurencję. Za pomocą eDO App można już podpisywać dokumenty tak jak odręcznie

Operator aplikacji eDO App właśnie wprowadził do niej aktualizację zawierającą mobilny podpis kwalifikowany

Tak zwany podpis kwalifikowany to elektroniczne narzędzie pozwalające podpisywać dokumenty cyfrowe z mocą podpisu odręcznego. Usługa tego rodzaju właśnie trafiła do oferowanej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych aplikacji eDO App. Odpowiednia aktualizacja znajduje się już w marketach App Store i Google Play.

Przeczytajcie także: eDO App dla użytkowników platformy Autenti

Jak tłumaczy serwisowi cashless.pl biuro prasowe PWPW, dotychczas aby korzystać z podpisu kwalifikowanego umieszczonego w nowym dowodzie osobistym (z tzw. warstwą elektroniczną), potrzebny był specjalny czytnik, oprogramowanie o nazwie e-dowód manager oraz aplikacja do podpisywania pików, np. Adobe. Teraz, dzięki nowej funkcji w eDO App wystarczy pobrać plik pdf na smartfon, otworzyć dokument a następnie podpisać przy pomocy aplikacji i e-dowodu.

Nowa usługa jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników podpisu kwalifikowanego w nowym dowodzie. Ale aby mieć do niego dostęp, należy go najpierw zamówić na stronie sigillum.pl, a następnie odebrać osobiście w jednym z punktów partnerskich. Koszt to 142 zł na rok, lub 153 zł na dwa lata.

Przeczytajcie także: Będzie przybywać narzędzi do potwierdzania tożsamości

eDO App to aplikacja mobilna do zainstalowania na smartfonach z systemem operacyjnym Android lub iOS i posiadających czujnik zbliżeniowy NFC (podobny jak w płatniczych kartach bezstykowych). Apka umożliwia odczytanie danych z nowych dowodów osobistych, z tzw. warstwą elektroniczną. Aby to zrobić, należy po uruchomieniu aplikacji przyłożyć dokument do telefonu.

Mobilny podpis kwalifikowany w aplikacji eDO App to nie pierwsze tego rodzaju narzędzie na polskim rynku. Konkurencyjnym rozwiązaniem jest np. mSzafir, oferowany przez KIR. W tym wypadku istnieje możliwość uzyskania go całkowicie zdalnie, ale rozwiązanie jest na razie dostępne jedynie dla klientów jednego banku – PKO BP. Więcej na ten temat w tekście PKO i KIR uruchamiają mSzafir. Cyfrowy podpis ważny jak odręczny bez wychodzenia z domu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies