Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
eDO App dla użytkowników platformy Autenti. Podpisywanie dokumentów będzie jeszcze prostsze

Dzięki współpracy operatora eDO App z firmą Autenti klienci tego fintechu będą mogli potwierdzać swoją tożsamość w sieci dowodem z tzw. warstwą elektroniczną

Operator aplikacji mobilnej eDO App, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, właśnie nawiązał strategiczną współpracę z polskim fintechem Autenti (to zdobywca tytułu Fintech Roku 2020 w konkursie cashless.pl). PWPW donosi, że dzięki temu jeszcze w tym roku poprzez eDO App będzie można autoryzować dokumenty podpisywane cyfrowo za pośrednictwem platformy Autenti.

Przeczytajcie także: W eDO App pojawiła się nowa usługa

– Łączymy kompetencje, które posiadamy, w zakresie kryptografii i zabezpieczeń z doświadczeniami Autenti – platformy oferującej zdalne podpisywanie dokumentów i obsługę procesów biznesowych. Ostatnie miesiące zwiększyły nasze potrzeby zdalnego zawierania umów i potwierdzania tożsamości, a PWPW przygotowała produkt, który pozwala to robić wygodnie i bezpiecznie – mówi Maciej Biernat, prezes PWPW. Z kolei szef Autenti Grzegorz Wójcik przypomina, że za pomocą rozwiązania reprezentowanej przez niego spółki dokumenty podpisało już milion klientów. – Od teraz wielu z nich będzie to mogło robić jeszcze sprawniej – mówi prezes Autenti.

eDO App to aplikacja mobilna dostępna dla użytkowników urządzeń z systemem Android i iOS. Po zainstalowaniu na smartfonie wyposażonym w czujnik NFC (moduł służący do komunikacji zbliżeniowej jak w kartach bezstykowych) eDO App pozwala odczytywać dane z nowych dowodów osobistych, z tzw. warstwą elektroniczną. Wystarczy przyłożyć dokument z tyłu smartfona. To pozwala m.in. na potwierdzanie swojej tożsamości w internecie oraz zdalne podpisywanie dokumentów. Na polskim rynku dostępnych jest kilka narzędzi zdalnego potwierdzania tożsamości. Jedno z nich oferuje np. wrocławski fintech Identt. Z opracowanego przez niego rozwiązania korzystają już między innymi BNP Paribas, Credit Agricole, Getin, Nest Bank, Pekao i PKO.

Przeczytajcie także: Autenti wygrywa tytuł Fintech Roku 2020

Natomiast Autenti to polski fintech, o którym szczególnie głośno zrobiło się na początku bieżącego. Wówczas ogłoszono, że inwestorami w spółce zostały trzy duże banki z Polski, czyli Alior, BNP Paribas oraz PKO BP. Autenti integruje różne rozwiązania ułatwiające cyfryzację dokumentów i ich podpisywanie bez konieczności używania papieru.

PWPW informuje, że oprócz podstawowych funkcji klienci Autenti będą też mogli za pomocą eDO App korzystać z dodatkowych usług jak np. potwierdzanie pełnoletności czy zgodności danych (opcja przydatna np. podczas zawierania czy przedłużania umów z operatorem telekomunikacyjnym albo przy wynajmowaniu samochodów). Nowym rozwiązaniem PWPW oraz Autenti mają być już zainteresowani pierwsi klienci w Polsce, a wśród nich m.in. Alior, Siemens Finance czy PGE Lumi.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies