Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji eDO App. Zamawianie dowodu osobistego jest jeszcze łatwiejsze niż kiedyś

eDO App pozwala na dostęp do elektronicznego wniosku umożliwiającego zamówienie dowodu z tzw. warstwą elektroniczną. To bezpłatne, nawet jeśli dotychczasowy nie stracił jeszcze ważności

W marketach App Store oraz Google Play pojawiła się najnowsza wersja aplikacji eDO App, która zawiera ułatwienie dla osób chcących wyrobić sobie dowód osobisty, z tzw. warstwą elektroniczną. W zakładce "informacje", dostępnej w dolnym menu, znajdziecie link, który prowadzi do wniosku o nowy dokument, jaki można złożyć online. Potrzebny jest do tego Profil Zaufany (usługa umożliwiająca potwierdzanie tożsamości podczas korzystania z cyfrowych usług publicznych). Ważne, że nowy dowód można zamówić bezpłatnie, nawet jeśli stary nie stracił jeszcze ważności.

Przeczytajcie także: Wkrótce Cashless Live na temat weryfikacji tożsamości

Dowody osobiste z warstwą elektroniczną posiadają mikroprocesor, na którym zapisane są dane umieszczone na plastiku. Dokumenty posiadają także antenę NFC, służącą do zbliżeniowego przesyłania informacji, podobną jaką posiadają bankowe karty bezstykowe. Dzięki temu dane z takiego dowodu można odczytywać i posługiwać się nimi w internecie. Aby to zrobić trzeba mieć specjalny czytnik, lub telefon z NFC i zainstalowaną aplikację, taką jak właśnie eDO App. Co ciekawe eDO App działa zarówno na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, jak i iOS.

Przeczytajcie także: Z eDO App mogą już korzystać klienci mBanku

Twórcą eDO App jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Aplikacja pozwala na potwierdzanie tożsamości i złożenie podpisu elektronicznego w internecie. Umożliwia też podpisywanie plików pdf podpisem osobistym, o ile został w tym celu nadany kod PIN podczas wyrabiania plastikowego dowodu osobistego. eDO App pozwala także na pokazanie danych dokumentu na wyświetlaczu smartfona. Operator apki zawiera też umowy z podmiotami zewnętrznymi, np. bankami, dzięki czemu można nowym dowodem z warstwą elektroniczną potwierdzać swoją tożsamość podczas korzystania zdalnie z usług finansowych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies