Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Eksperci podczas Cashless Live: narzędzi służących potwierdzaniu tożsamości w sieci będzie przybywać

Jest to zjawisko korzystne, bo sprzyja wygodzie klientów i obniżeniu kosztów firm prowadzących działalność w świecie cyfrowym

Podczas programu Cashless Live, który mogliście oglądać na żywo w miniony piątek, zaproszeni eksperci dyskutowali na temat rozwoju różnych metod potwierdzania tożsamości w świecie cyfrowym. Uczestnicy dyskusji zgodzili się, że dla dobra rozwoju gospodarki elektronicznej zjawiskiem korzystnym jest rosnąca liczba instrumentów pozwalających na weryfikację tożsamości w internecie.

– Podobnie jak w świecie rzeczywistym tak i w świecie cyfrowym potrzebnych jest wiele metod potwierdzania tożsamości, w zależności od tego czego wymaga dana sytuacja. O tym, która metoda zostanie ostatecznie wykorzystana, powinien decydować klient – stwierdziła Elżbieta Włodarczyk, dyrektor linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR.

Przeczytajcie także: Rachuneo w rejestrze MIP-ów

Podobnie uważa Krzysztof Pycia, dyrektor sprzedaży sektora finansowego w Blue Media. – Reprezentowana przeze mnie firma buduje rozwiązanie ID Hub, które oferować będzie różne narzędzia weryfikacyjne. Obecnie dostępna jest tam już tożsamość bankowa, przelew weryfikacyjny czy narzędzie wykorzystujące otwartą bankowość. W ciągu kilku najbliższych dni mamy zamiar udostępnić wideoweryfikację a później inne, możliwie wszystkie dostępne na rynku rozwiązania – powiedział przedstawiciel Blue Media.

Z kolei Tomasz Goźliński, doradca ds. rozwoju strategii w biurze rozwiązań cyfrowych PWPW zdradził plany związane z oferowaną przez PWPW aplikacją eDO APP (apka umożliwia podpisywanie dokumentów i potwierdzanie tożsamości w internecie z pomocą dowodów osobistych z tzw. warstwą elektroniczną). – Planujemy wdrożenia, które umożliwią wykorzystanie w aplikacji eDO App innych dokumentów niż tylko nowe dowody osobiste – powiedział Tomasz Goźliński. Takimi dokumentami mogą być np. paszporty czy karty pobytu posiadane przez obcokrajowców.

Przeczytajcie także: Nowa aktualizacja aplikacji eDO App

O planach związanych z rozwojem narzędzi tożsamościowych oferowanych przez firmę Identt mówił także jej prezes Jan Szajda. – Prowadzimy intensywne prace nad rozwojem funkcjonalnym naszej oferty tak, by potwierdzanie tożsamości z jej pomocą było jeszcze prostsze. Zamierzamy także rozwijać się geograficznie, by z naszych instrumentów można było korzystać w kolejnych krajach za granicą – powiedział przedstawiciel firmy Identt.

Całą rozmowę, jaka odbyła się podczas ostatniego Cashless Live, możecie znaleźć na kanale cashless.pl na YouTube. Zapis wideo zawiera także interesującą sesję Q&A, w trakcie której widzowie zadali prelegentom wiele pytań. Natomiast już 9 października 2020 r. będzie można zobaczyć piąty odcinek Cashless Live, tym razem poświęcony tematowi otwartej bankowości. Partnerami merytorycznymi programu zostały firmy KIR i Visa.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies