Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe zastosowanie podpisu mSzafir. Klienci PKO BP za jego pomocą mogą zakładać rachunki maklerskie

PKO BP podkreśla, że to pierwsze komercyjne zastosowanie podpisu mSzafir

PKO BP poinformował o udostępnieniu użytkownikom internetowego serwisu iPKO funkcji zakładania rachunku inwestycyjnego i uzyskania dostępu do systemu Supermakler. Wykorzystuje przy tym możliwości elektronicznego podpisu kwalifikowanego mSzafir. Skorzystanie z podpisu oferowanego przez KIR jest w tym przypadku bezpłatne, a dodatkowo klienci zakładający w ten sposób rachunek maklerski w ramach oferty specjalnej nie muszą za niego płacić do końca przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Już w piątek Cashless Live na temat weryfikacji tożsamości

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir jest równie ważny jak ten składany odręcznie. PKO jest pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwia korzystanie z niego. Pozwala podpisywać dowolne dokumenty w formie piku PDF. Aby kupić mSzafir, należy wejść na stronę internetową mszafir.pl i wybrać jedną z opcji cenowych. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość, co można zrobić za pomocą oferowanego przez PKO rozwiązania e-Tożsamość dostępnego w serwisie transakcyjnym iPKO i pobrać apkę mSzafir. Przed każdorazowym złożeniem podpisu następuje autoryzacja przy użyciu aplikacji.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza open banking do IKO

Tymczasem w najbliższy piątek odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Live, tym razem poświęcone różnym usługom umożliwiającym potwierdzanie tożsamości czy podpisywanie dokumentów w internecie. Program rozpocznie się o godz. 12 i będzie dostępny bezpłatnie. Wezmą w nim udział: Elżbieta Włodarczyk, dyrektor linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR, Tomasz Goźliński, doradca ds. rozwoju strategii w biurze rozwiązań cyfrowych PWPW, Krzysztof Pycia, dyrektor sprzedaży sektora finansowego w Blue Media oraz Jan Szajda, prezes firmy Identt. Cashless Live będzie można oglądać za pośrednictwem takich serwisów jak YouTube, Facebook, Twitter oraz bezpośrednio na stronie cashless.pl. Zapraszam.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies