Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w aplikacji eDO App. Z jej pomocą podpiszecie umowę z PGNiG

Ze zdalnego narzędzia korzysta już 400 tys. użytkowników

Operator aplikacji mobilnej eDO App, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, poinformował, że z jej pomocą można już zdalnie zawrzeć umowę z PGNiG. Aby to zrobić, należy posiadać dowód osobisty wyposażony w tzw. warstwę elektroniczną (są wydawane od blisko dwóch lat) oraz smartfon z modułem NFC (pozwala na bezdotykową wymianę danych). Wystarczy zbliżyć dokoment do telefonu, by urządzenie wyposażone w apkę odczytało informacje z e-dowodu.

Przeczytajcie także: Chińska konkurencja paczkomatów Inpostu już na polskim rynku

Twórcy eDO App informują, że z jej pomocą można korzystać z niemal 200 usług publicznych i komercyjnych. Na liście partnerów znajdziecie m.in. Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, serwis praca.gov.pl czy Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Z kolei w przypadku usług komercyjnych wspomnieć można o opcji zakładania konta w mBanku przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ze zdalnego narzędzia korzysta już 400 tys. użytkowników. Darmową aplikację eDO App znajdziecie na platformach App Store oraz Google Play, a od niedawna także Huawei AppGallery.

Przeczytajcie także: Szybko spada średnia wartość przelewu w systemie Express Elixir

W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać w połowie 2019 roku o innym cyfrowym rozwiązaniu udostępnionym klientom spółki PGNiG: mojeID. Stworzony przez KIR system potwierdzania tożsamości pozwala zalogować się na stronie dostawcy gazu (ale też innych usługodawców) za pomocą danych, które wykorzystywane są w bankowości elektronicznej.

Warto przypomnieć, że narzędzie pozwalające na użycie podstawowej funkcji dowodu elektronicznego (pobrania i sprawdzenia danych osobowych oraz potwierdzenie obecności, bez konieczności podawania PIN-u) wspólnie z Pekao oferuje też wrocławski fintech Identt. Możecie o tym przeczytać w tekście Identt: wspólnie z Pekao stworzyliśmy jedno z pierwszych rozwiązań do weryfikacji tożsamości z wykorzystaniem e-dowodu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies