Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów Huawei. Aplikacja eDO App jest dostępna w AppGallery

Wcześniej program był dostępny na platformy App Store oraz Google Play

Operator aplikacji mobilnej eDO App, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, poinformował o pojawieniu się tego programu w sklepie AppGallery. Tym samym z oferowanych przez apkę rozwiązań będą mogli korzystać użytkownicy smartfonów Huawei. Darmowa aplikacja pozwala używać w sieci e-dowodu i potwierdzać w ten sposób tożsamość. Program był wcześniej dostępny na platformy iOS oraz Android.

Przeczytajcie także: ING wprowadza nowość do serwisu Moje Usługi

Z eDO App mogą korzystać posiadacze nowych dowodów osobistych, wyposażonych w tzw. warstwę elektroniczną. Jeśli dysponują oni smartfonem z modułem NFC (pozwala na bezdotykową wymianę danych), mogą w prosty sposób odczytać dane z dokumentu – wystarczy zbliżyć je do siebie. W ten sposób potwierdza się tożsamość i korzysta z podpisu w cyfrowej przestrzeni. Ułatwia to m.in. kontakt z administracją publiczną czy prowadzenie biznesu.

Przeczytajcie także: Za pomocą eDO App można podpisywać dokumenty jak odręcznie

Market AppGallery jest z kolei odpowiednikiem Google Play oraz App Store, ale rozwija go chińska korporacja Huawei. W ten sposób gigant z Państwa Środka chce się uniezależnić od rozwiązań Amerykanów. W skali globalnej w sklepie pojawiło się już około 100 tys. aplikacji, na polskim rynku przygotowano ich ponad 1 tys. Swoje apki na tej platformie dystrybucji umieścili operatorzy różnych usług, wśród nich SkyCash, moBiLET, Inpost czy Jakdojade. Przybywa też produktów banków. Programy udostępniły już Millennium, Alior, mBank, Nest Bank, PKO, Idea Bank czy Pekao.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies