Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chińska konkurencja paczkomatów Inpostu już na polskim rynku. Zobaczcie jak wygląda maszyna Alibaby

Urządzenie do odbierania zakupów z Aliexpress jest testowane w Warszawie

Jeden z czytelników cashless.pl wypatrzył działający już automat paczkowy należący do chińskiej firmy Cainiao. To przedsiębiorstwo logistyczne założone przez Alibaba Group, obsługujące m.in. przesyłki klientów kupujących na platformie Aliexpress. To prawdopodobnie pierwsze urządzenie paczkowe tego operatora w Polsce. Działa przy jednej z warszawskich ulic (zdjęcie zrobiliśmy w niedzielę rano).

Przeczytajcie także: Już w poniedziałek premiera rankingu wpływowych kobiet

Tym samym paczkomaty Inpostu doczekały się nowej konkurencji na polskim rynku. O tym, że Alibaba zamierza uruchomić sieć urządzeń paczkowych nad Wisłą, kilka miesięcy temu donosił serwis Wiadomości Handlowe. Później potwierdził to przedstawicieli chińskiej firmy w Europie. Deklarował, że urządzenia staną w największych miastach w kraju i będą pełnić rolę uzupełniającą do innych metod dostawy. Chińczycy nie zamierzają kończyć współpracy z Inpostem, z którego paczkomatów już można odbierać zakupy zamawiane na Aliexpress.

Przeczytajcie także: Allegro postawi własne urządzenia paczkowe

Natomiast jeszcze w tym roku Inpost zyska kolejną konkurencję, bo własną sieć urządzeń paczkowych planuje uruchomić Allegro. W 2021 r. spółka chce mieć 1,5 tys. maszyn a docelowo ma być ich 3 tys. Allegro wybrało już partnera do tego projektu, którym została firma Modern-Expo. Więcej na ten temat w tekście Allegro jednak postawi własne automaty paczkowe. Warto też przypomnieć, że własne automaty instaluje także Poczta Polska. Na razie ma być ich ok. 200.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies