Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Allianz TFI będą mogli zdalnie inwestować. Swoją tożsamość potwierdzą za pomocą eDO App

Dotychczas rozpoczęcie inwestycji wymagało potwierdzenia tożsamości klienta przez uprawnionego sprzedawcę i podpisania zlecenia otwarcia rejestru na papierze

Allianz TFI umożliwi swoim klientom inwestowanie całkowicie zdalnie, za pośrednictwem strony www.allianz.pl/tfi. Wystarczy, że potwierdzą swoją tożsamość za pomocą przygotowanego przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych narzędzia eDO App.

Przeczytajcie także: ProService Finteco w gronie akceptantów eDO App

Dotychczas otwieranie rejestrów w funduszach Allianz wiązało się z koniecznością potwierdzenia tożsamości klienta przez uprawnionego sprzedawcę i podpisania zlecenia na papierze. Teraz klient może się uwierzytelnić zdalnie, za pomocą dowodu z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowodu) oraz smartfona z zainstalowaną aplikacją eDO App.

Przygotowaną przez PWPW aplikację można pobrać ze sklepów App Store, Google Play, a także App Gallery. Skorzystają z niej użytkownicy smartfonów z anteną NFC (do bezdotykowej wymiany danych), posiadający dowód z warstwą elektroniczną (takie dokumenty wydawane są już od ponad 2 lat). Grono użytkowników eDO App liczy już ponad 650 tys. osób.

Przeczytajcie także: eDO App na platformie Authologic

Aplikacja zapewnia dostęp do wielu usług publicznych i komercyjnych. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że w gronie partnerów PWPW znalazł się też m.in. konkurencyjny podmiot dla Allianz TFI – Uniqa TFI. Z kolei towarzystwo funduszy inwestycyjnych z grupy Generali zdecydowało się postawić na zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą dostarczanej przez KIR usługi mojeID.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies