Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Authologic z nową metodą weryfikacji tożsamości. Listę poszerzył o eDO App

Startup zapewnia, że oferuje firmom wszystkie kluczowe metody weryfikacji tożsamości w Polsce

Operator aplikacji mobilnej eDO App Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz specjalizujący się w dostarczaniu narzędzi do weryfikacji tożsamości online startup Authologic poinformowały o nawiązaniu współpracy. Dzięki temu klienci fintechu mogą potwierdzać tożsamość za pomocą dowodów osobistych z warstwą elektroniczną i apki. Partnerzy zapewniają, że oznacza to wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

Przeczytajcie także: mBank musi zwrócić pieniądze klientom korzystającym z linii odnawialnej

Startup Authologic agreguje najważniejsze metody weryfikacji tożsamości w Polsce i oferuje je firmom. Wśród dostępnych narzędzi znaleźć już można weryfikację przelewem bankowym, przez dane bankowe, adres e-mail i numer telefonu komórkowego, rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub selfie. Od teraz lista poszerzona jest o aplikację eDO App. Startup współpracuje z podmiotami z różnych branż, w tym faktoringowej i usług zdrowotnych.

Przeczytajcie także: Liczba placówek bankowych zmniejsza się

Aplikacja eDO App pozwala wykorzystać warstwę elektroniczną e-dowodu w sposób zdalny. Są do tego potrzebne smartfon z aktywnym modułem NFC oraz dowód osobisty wyposażony w tzw. warstwę elektroniczną (posiada je już ponad 5 mln obywateli). Wystarczy zbliżyć dokument do telefonu, by urządzenie wyposażone w apkę odczytało informacje z e-dowodu. Twórcy eDO App zapewniają, że z jej pomocą można korzystać z niemal 200 usług publicznych i komercyjnych. Na liście partnerów znajdziecie m.in. Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, serwis praca.gov.pl czy Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. W przypadku usług komercyjnych wspomnieć można np. o opcji zakładania konta w mBanku przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ze zdalnego narzędzia korzysta już 400 tys. użytkowników. Darmową aplikację eDO App znajdziecie na platformach App Store oraz Google Play, a od niedawna także Huawei AppGallery.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies