Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Authologic nawiązał współpracę z operatorem serwisu Przelewy24. Umożliwia weryfikację tożsamości pay by linkiem i Blikiem

Nowe narzędzie oferowane przez Authologic umożliwia potwierdzanie danych w czasie korzystania z usług w internecie

Startup Authologic, specjalizujący się w dostarczaniu narzędzi do weryfikacji tożsamości online, poinformował o nawiązaniu współpracy z operatorem serwisu Przelewy24. Dzięki temu Authologic będzie mógł poszerzyć listę oferowanych przez siebie usług o możliwość potwierdzania danych klienta przelewem typu pay by link lub Blikiem.

Przeczytajcie także: Pekao udoskonali zakładanie kont przez selfie

Przelew weryfikacyjny jest sposobem na potwierdzenie tożsamości osoby chcącej uzyskać dostęp do interesującego ją produktu lub usługi (zwykle finansowej). Polega na przelaniu symbolicznej kwoty na konto danej firmy w trakcie składania wniosku czy rezerwowania usługi. Dzięki temu firma może błyskawicznie zidentyfikować klienta wnioskującego o jej produkty, a także w bezpieczny sposób pozyskać numer konta bankowego wnioskodawcy.

Przelew weryfikacyjny oferowany przez Authologic realizowany jest poprzez tzw. pay by link, Blik lub usługę bezpośredniego inicjowania płatności z konta bankowego (usługa PSD II PIS – czyli Payment Initiation Services). Za bezpieczeństwo procesu płatniczego odpowiada operator płatności Przelewy24, posiadający odpowiednią licencję wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Spółka Zencard znika z polskiego rynku

Rozwój usług cyfrowych, który przyspieszył w czasie pandemii koronawirusa, uwidocznił, jak ważne i potrzebne są narzędzia do potwierdzania tożsamości w internecie. Owocuje to coraz to nowymi wdrożeniami realizowanymi przez takie podmioty jak Authologic. Pierwsze skrzypce chce grać w tym obszarze KIR, który oferuje system mojeID, umożliwiający potwierdzanie tożsamości za pomocą danych logowania na rachunek bankowy. Różne rozwiązania weryfikacji tożsamości dostarcza także trójmiejska spółka Blue Media czy wrocławska – Identt.

Potwierdzanie danych przelewem weryfikacyjnym ma swoje zalety, bo to rozwiązanie proste i szeroko dostępne. Niestety ma też wady. Przede wszystkim nie zawsze może zostać użyte – np. KNF niechętnie widzi je w procesie zakładania nowych rachunków bankowych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies