Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka Zencard znika z rynku. Nazwa pozostała już tylko jako określenie jednej z usług PKO Finat

Zencard, kiedyś gwiazda polskiego fintechu, został wchłonięty przez zależną od PKO BP spółkę PKO Finat

Charakterystyczny znak graficzny Zencard znika z polskiego rynku. Po wchłonięciu spółki przez należącą do największego polskiego banku firmę PKO Finat to ona stała się formalnie podmiotem organizującym usługi Zencardu. Jego logotyp jest powoli wycofywany z wszelkich materiałów marketingowych. Nazwa ostała się jeszcze tylko w aplikacji mobilnej Zencard na smartfony oraz jako określenie jednej z usług PKO Finat.

Przeczytajcie także: Zencard wprowadza aplikację mobilną

Do formalnego połączenia Zencardu z PKO Finat doszło w lipcu ubiegłego roku. Wcześniej wymieniono zarząd, z którego odeszli założyciele polskiego fintechu, a więc Krzysztof Klimczak i Jarosław Sygitowicz. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Twórcy Zencardu odchodzą z firmy. Władze w fintechu przejął zarząd spółki PKO Finat.

Zencard to niegdysiejsza gwiazda polskiego fintechu. Jego najważniejszą usługą była platforma do zarządzania programami lojalnościowymi. Spółka opracowała system umożliwiający zapisywanie się do takich programów w terminalach płatniczych. Instrumentem identyfikacyjnym klienta w systemie może być karta wydana przez dowolny bank dzięki czemu klient nie musi korzystać z wielu innych kart lojalnościowych.

Przeczytajcie także: Zencard chce powalczyć o gotówkowców

Zencard zasłynął tym, że w 2014 r. jako pierwszy i jak na razie jedyny fintech z Polski dostał się do finału międzynarodowego konkursu organizowanego przez Mastercard – Start Path. Później zrobiło się o nim głośno na początku 2017 r., gdy decyzję o przejęciu kontrolnego pakietu udziałów w Zencardzie ogłosił PKO BP. Natomiast jego założyciele po odejściu ze spółki wiosną ubiegłego roku, niedawno założyli nowy, fintechowy startup – Authologic, zajmujący się dostarczaniem usług weryfikacji tożsamości w świecie cyfrowym.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies