Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zencard powalczy o gotówkowców. Rozpozna klienta nie tylko wtedy, gdy ten zapłaci kartą

Program lojalnościowy zadziała także przy płatności gotówką. Wystarczy wpisać swój numer telefonu na terminalu płatniczym

Należąca do PKO BP spółka Zencard wprowadziła udogodnienie, dzięki któremu z programów lojalnościowych łatwiej będzie można korzystać nie tylko przy płatności kartą czy telefonem, ale również gotówką. Wystarczy, że przy rejestracji do programu wybierzecie opcję gotówkową, a przy sklepowej kasie wpiszecie na terminalu swój numer telefonu. System automatycznie Was rozpozna i poinformuje o nagrodach oraz zebranych punktach.

Przeczytajcie także: Najwięksi operatorzy terminali płatniczych w Polsce

Zencard oferuje usługę marketingu transakcyjnego, która umożliwia zapisywanie klientów do dowolnego programu lojalnościowego bezpośrednio na terminalu płatniczym. Przyznawane bonusy, np. punkty czy rabaty były do tej pory przydzielane automatycznie tylko przy płatności kartą lub telefonem. Klient nie musiał zatem posiadać osobnej karty czy aplikacji, której używałby do uzyskania dodatkowych korzyści. Teraz tak będzie także w przypadku osób płacących gotówką. Natomiast sprzedawcy dzięki rozwiązaniu Zencardu mogą w prosty sposób budować bazę klientów w programie lojalnościowym.

Przeczytajcie także: Pierwsza regulacja kryptowalut przyjęta

Jest to kolejny przypadek, kiedy firmy proponujące rozwiązania opracowane z myślą o płatnościach bezgotówkowych poszukują nowych klientów w grupie konsumentów, którzy nadal nie chcą korzystać z kart płatniczych. Na przykład kilka miesięcy temu Uber zdecydował o pilotażowym wprowadzeniu w Warszawie płatności gotówką oraz o instalacji kas fiskalnych w co dziesiątym samochodzie. Co prawda spotkało się to z niechętną reakcją samych kierowców, ale pilotaż chyba zakończył się powodzeniem, bo od 22 lutego tego roku Uber pozwala już wszystkim użytkownikom aplikacji w Warszawie zamawiać przejazdy opłacane gotówką. Nie oznacza to oczywiście, że każdy współpracujący z Uberem kierowca będzie miał kasę fiskalną. Ci jednak, którzy się na nią zdecydują, będą mogli powalczyć o klientów nieużywających kart.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies