Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twórcy ZenCardu odchodzą z firmy. Władze w fintechu przejął zarząd spółki PKO Finat

Krzysztof Klimczak i Jarosław Sygitowicz odeszli z zarządu spółki ZenCard w kwietniu

Duża zmiana we władzach jednego z najbardziej znanych polskich fintechów. Krzysztof Klimczak nie jest już prezesem a Jarosław Sygitowicz – wiceprezesem spółki ZenCard, która na początku 2017 r. została przejęta przez PKO BP. Obecnie na czele ZenCardu stoi Agnieszka Surmacka, a wiceprezesami są Iwona Czułada i Zbigniew Styś. Wszyscy wywodzą się z innej, należącej do PKO firmy, czyli spółki PKO Finat.

Przeczytajcie także: ZenCard wprowadza aplikację mobilną

O spółce ZenCard po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2015 r., gdy jako pierwsza z Polski i na razie jedyna firma znad Wisły dostała się do finału organizowanego przez Mastercard programu dla startupów Start Path. Później ponownie rozpisywały się o niej media właśnie w 2017 r., gdy pozyskała strategicznego inwestora w postaci największego w Polsce banku detalicznego. ZenCard jest dostawcą rozwiązania umożliwiającego zarządzanie programami lojalnościowymi za pomocą terminali płatniczych.

Przeczytajcie także: ZenCard chce powalczyć o gotówkowców

Krzysztof Klimczak i Jarosław Sygitowicz są twórcami i od samego początku stali na czele ZenCardu. Na razie nie wiem, jakie mają dalsze plany zawodowe, ani jakie konsekwencje dla ZenCardu może mieć decyzja o ich odejściu z zarządu spółki. Stało się to kilka dni temu. Nie udało mi się zdobyć ich komentarza ani na temat tej decyzji ani przyczyn, które za nią stały.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies