Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta uruchamia mobilnego listonosza. Na razie bez płatności

20 tys. listonoszy zostało wyposażonych w podłączone do sieci tablety oraz pady, służące do przyjmowania podpisów biometrycznych

Wdrożenie projektu mobilnego listonosza zbiega się w czasie z rozpoczęciem realizacji przez Pocztę Polską kontraktu dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Spółka powraca do obsługi korespondencji polskich sądów. Dzięki tabletom oraz połączonym z nimi padom listonosze będą mogli przyjmować potwierdzenia odbioru i od razu przesyłać je przez sieć komorkową do nadawcy, co znacznie usprawnia pracę sądów. EPO, czyli elektroniczne potwierdzenie odbioru, było jednym z ważniejszych wymogów przetargu, który wygrała poczta.

Przeczytajcie także: Płatności kartami na wszystkich pocztach już w czerwcu

I na razie to jedyna wartość, o jaką urządzenia mobilne wzbogacą usługi Poczty Polskiej. Ale w przyszłości ich zastosowań ma być dużo więcej. – Wyobrażamy sobie, że np. wnioski w ramach programu 500 plus będą mogły być składane za pośrednictwem naszych mobilnych listonoszy – mówi Łukasz Kulesza, odpowiedzialny za projekt mobilnego listonosza.

Jego zdaniem można sobie wyobrazić właściwie nieograniczoną listę usług, zwłaszcza publicznych, które dzięki urządzeniom mobilnym listonosze mogą świadczyć. – Łatwość i szybkość dotarcia do każdego zakątka w kraju i do każdego mieszkańca Polski może zostać wykorzystana na przykład przez policję poszukującą osób zaginionych. W jednym momencie może wysłać do wszystkich listonoszy zdjęcie poszukiwanej osoby – mówi przedstawiciel PP.

Przeczytajcie także: Przybywa chętnych do wydawania kart kredytowych

W celu realizacji projektu mobilny listonosz Poczta podpisała umowę z T-Mobile. Tablety dostarczyła firma HP. W przyszłości planowane jest wyposażenie listonoszy również w mPosy służące do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy to się może stać.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies