Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Znamy dostawcę terminali dla Poczty. Płatności kartami we wszystkich placówkach już w czerwcu

Poczta rozstrzygnęła przetarg na obsługę transakcji bezgotówkowych w swoich placówkach. Wygrało konsorcjum PKO BP i eService

Za dostawę i obsługę terminali Poczta zapłaci zwycięskiemu konsorcjum ponad 12,1 mln zł. 8,5 tys. terminali POS trafi do 4,7 tys. placówek własnych Poczty Polskiej. We wszystkich będzie można zapłacić kartami pod koniec czerwca bieżącego roku.

Wcześniej biuro prasowe PP deklarowało, że w oddziałach będzie można płacić bezgotówkowo za znaczki, przesyłki pobraniowe, faktury za media itd. bez względu na wysokość rachunku – nie będzie minimalnej kwoty, od której płatność kartą będzie możliwa.

Przeczytajcie także: Visa i Play integrują elektroniczną fakturę z płatnościami

Terminale, które wkrótce znajdą się na pocztach, będą także obsługiwać cash back, czyli pozwalać na wypłatę gotówki przy okazji dokonywania płatności kartą. Klienci będą również mogli przy ich pomocy doładowywać komórki i korzystać z usługi cash advance. Polega ona na wypłacie gotówki z konta jak z bankomatu. Już dziś dostępna jest w części placówek Poczty. Jest droga, ale władze spółki postanowiły wprowadzić ją w całej sieci, bo w wielu miejscowościach dostęp do okienka pocztowego jest łatwiejszy niż np. do bankomatu.

Wydaje się, że zwycięstwo PKO i eService w wyścigu o obsługę kart na Poczcie nie powinno być zaskoczeniem. Obie instytucje już dziś współpracują w tym zakresie, chociaż na mniejszą skalę. Jej powiększenie wydaje się więc naturalne w sytuacji, gdy Poczta zdecydowała się na wprowadzenie akceptacji płatności kartami.

Przeczytajcie także: Miłość jest bezcenna. Ale MasterCard zmierzył, ile wydajecie na prezenty w dniu zakochanych

Poczta jest obecnie chyba ostatnim wielkim detalistą, który nie akceptuje jeszcze transakcji bezgotówkowych kartami. Wcześniej wielkim wydarzeniem w branży płatniczej była instalacja terminali w całej sieci sklepów Biedronka. Stało się to istotnym impulsem dla zwiększenia liczby i wartości transakcji bezgotówkowych na naszym rynku.

Natomiast rozstrzygnięcie przetargu dla Poczty oznacza prawdopodobnie też niezły kontrakt dla producenta terminali – Verifone. eService będzie chyba musiał skorzystać z oferty tej firmy, bo z tego co wiem, konkurencyjny Ingenico nie ma obecnie w ofercie urządzenia obsługującego cash advance. Terminale dla Biedronki wyprodukowała Ingenico.

Inne TEMATY DNIA:

MF wyjaśnia: NBP nie będzie wydawał zgody na działalność takich firm jak SkyCash czy PayU

Ciężkie czasy przed gotówką. Komisja Europejska może wprowadzić limity na transakcje banknotami

Wniosek o dopłatę na dziecko w ramach programu 500+ złożycie przez konto w PKO BP

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies