Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wniosek w programie 500+ na dziecko złożycie przez konto w PKO BP

Bank ma być do tego gotowy 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wszystko się uda, szybszego tempa nabiorą prace związane z polską kartą

PKO BP będzie pierwszym bankiem, którego klienci złożą wniosek o pomoc w ramach programu 500+ poprzez swoje konto w bankowości internetowej. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że bank będzie gotowy do przyjmowania tak złożonych wniosków 1 kwietnia 2016 r.

Procedura ma przypominać tę, która dzisiaj obowiązuje przy składaniu online wniosku o kredyt czy inną usługę bankową. Klient po zalogowaniu się do serwisu i wypełnieniu wniosku nie będzie musiał potwierdzać go hasłem jednorazowym. Hasło będzie natomiast konieczne, gdy zażyczycie sobie, by środki trafiały na inne konto niż to, z którego składany jest wniosek.

Przeczytaj także: Pożegnanie z kartą Elle. CitiBank rezygnuje z kredytówki dla kobiet

W początkowej fazie programu bank wyśle wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, skąd dokumenty trafią do ZUS oraz odpowiedniej gminy, która wpłaci pieniądze na konto. Wszystko to ma się odbywać bez udziału klienta.

Wiadomo, że docelowo bank pracuje jednak nad innym rozwiązaniem, w którym klient logując się na konto uzyska bezpośrednie połączenie z ZUS w tzw. profilu zaufanym. Będzie mógł wtedy nie tylko wysłać dokumenty związane z programem 500+, ale też załatwić inne sprawy, np. złożyć wniosek o rentę.

Przeczytaj także: Resort rozwoju ma już koncepcję polskiej karty

Z naszych informacji wynika, że nad wdrożeniem podobnego rozwiązania pracują także inne banki, jednak podmiotem wiodącym w projekcie ma być PKO.

Wykorzystanie systemu bankowego do przyjmowania wniosków w programie 500+, to próba generalna przed zapowiadanym przez Ministerstwo Rozwoju wdrożeniem koncepcji polskiej karty. Projekt jest wspierany przez Ministerstwo Cyfryzacji i nie ogranicza się wyłącznie do plastiku, którym będziecie mogli płacić w sklepie za zakupy czy wyciągać gotówkę z bankomatu. Karta być impulsem dla ucyfrowienia polskiej administracji i gospodarki. W cashless.pl informowaliśmy o tym w tym tekście.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies