Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa i Play integrują elektroniczną fakturę z płatnościami

Dzięki nowej usłudze klienci telekomu będą mogli w jeszcze prostszy sposób zapłacić za rachunek

Dziś większość klientów dostaje faktury za usługi telekomunikacyjne albo tradycyjną pocztą albo w postaci elektronicznej, mailem. Co bardziej konserwatywni chodzą z papierem na pocztę lub do oddziału banku i tam regulują swoje zobowiązanie. Ale to niewygodne – nie polecam. Większość płaci przez serwis internetowy swojego banku, bo tak jest szybko i bezpiecznie. Tymczasem Play i Visa chcą zachęcić klientów do opłacania faktur bezpośrednio z rachunku karty bankowej.

Z informacji przekazanej mi przez Visa wynika, że klienci Play otrzymujący faktury drogą elektroniczną, będą mogli opłacać rachunki za usługi telekomunikacyjne poprzez aktywny link umieszczony w e-mailu z powiadomieniem o nowej fakturze, w treści faktury oraz w podsumowaniu płatności widocznym po zalogowaniu do serwisu Play24.

Przeczytajcie także: Już 70 proc. gapowiczów w Warszawie płaci mandat kartą

Link prowadzi bezpośrednio do strony z formularzem do płatności kartą. Tam należy podać jej dane oraz zatwierdzić płatność. Nie trzeba wprowadzać numeru rachunku odbiorcy, kwoty należności, itd. Taki pay by link, tylko że źródłem pieniądza nie jest bezpośrednio rachunek osobisty, a rachunek karty, a więc może być także kredytowy.

– Tą samą kartą, którą płacimy za codzienne zakupy w sklepie, możemy w łatwy sposób opłacić swoje rachunki w internecie. Dla wielu użytkowników ta metoda płatności nie jest oczywista, a jest wygodna, szybka i co najważniejsze bezpieczna. Nie trzeba logować się do bankowości elektronicznej ani wykonywać wszystkich następnych kroków, które wiążą się m.in. z płatnością przelewem – mówi Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa Europe.

Przeczytajcie także: Bankomatów będzie jeszcze więcej

Każda płatność dla Play z rachunku karty wiąże się z kosztem transakcji w wysokości 50 groszy. To prowizja dla operatora, którym w tym wypadku jest Blue Media. Ponadto klienci regulujący płatność z rachunku karty kredytowej powinni sprawdzić koszt takiej transakcji w tabeli opłat swojego banku. Obecnie trwa kampania zachęcająca klientów Play do opłacania rachunków kartą. Akcja zorganizowana jest we współpracy z Visą, ale z promowanej metody płatności mogą skorzystać również posiadacze kart MasterCarda.

Warto przypomnieć, że inną metodą płatności, uruchomioną niedawno przez Play, jest cykliczna płatność kartą. Cashless pisał o tym tutaj. W tym wypadku wystarczy zarejestrować kartę w serwisie Play24 a później płatności za rachunki będą wykonywać się same, bez konieczności pamiętania o terminach. To usługa trochę podobna do polecenia zapłaty, które u nas się nie przyjęło. Zobaczymy jak będzie z płatnością cykliczną.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies