Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przez debiut nowego smartfona, LG odwleka start swojego systemu płatności

Na planowaną pierwotnie na koniec lutego premierę systemu LG Pay trzeba będzie czekać ze względu na pokaz nowego flagowca G5

O tym, że LG pracuje nad systemem płatności mobilnych konkurencyjnym do Apple Pay czy samsung Pay, było wiadomo od jesieni ubiegłego roku. W sprawie budowy LG Pay koncern podpisał umowę w dwoma największymi wydawcami kart płatniczych w Korei Południowej - Shinhan Card i KB Kookmin Card. Jak się okazuje jednak, dużej chęci do współpracy z LG nie wykazują instytucje na innych rynkach, m. in. w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytajcie także: Już 50 tys. klientów PKO płaci dzięki chmurze

To jeden z powodów, dla których szefostwo LG poinformowało, że planowana na końcówkę lutego premiera aplikacji LG Pay nie dojdzie do skutku. Debiut miał nastąpić podczas rozpoczynających się targów Mobile World Congress w Barcelonie. Właśnie tam planowana jest premiera innego dzieła Koreańczyków, które dla koncernu ma wyższy priorytet niż płatności. Mowa o nowym smartfonie LG G5. Według nieoficjalnych informacji urządzenie ma być wyposażone m. in. w dwa wyświetlacze i dwa tylne aparaty.

Można się domyślać, że władze koncernu boją się, iż odsłonięcie jednocześnie dwóch ważnych projektów podczas kongresu może przyćmić jeden z nich. A to nie pomogłoby promocji nowych produktów na takich rynkach, jak choćby amerykański. Firma nie chcąc popełnić błędu, przełożyła prezentację LG Pay - aplikacja powinna zadebiutować w II kwartale bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Ciekawy pomysł LG. Chcą wprowadzić płatności mobilne bez smartfona

Już teraz wiadomo, że LG Pay od konkurencji, czyli Apple Pay i Samsung Pay, będzie odróżniać się ciekawym pomysłem płatności mobilnych bez konieczności posiadania smartfona. Niedawno do sieci przeciekły zdjęcia karty LG Pay White Card, wyposażonej w mini-wyświetlacz i gniazdko do ładowania. Na urządzenie można będzie wgrać dowolną kartę płatniczą i przed każdą płatnością wybierać, której z nich chce się akurat użyć.

Źródło: The Korea Times

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies