Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rośnie popularność Autopay i podobnych usług. Już jedna trzecia transakcji na A4 to płatności automatyczne

Kierowcy korzystający z autostrady A4 na odcinku Katowice-Kraków mają do wyboru kilka różnych rozwiązań do płatności automatycznych

Spółka Stalexport Autostrady, operator trasy A4 Katowice-Kraków, zaprezentowała wyniki finansowe za I kw. 2021 roku. W raporcie znalazły się m.in. informacje na temat popularności bezkontaktowych metod płatności, na które składają się elektroniczny pobór opłat A4Go i Telepass oraz videotolling powiązany z kilkoma aplikacjami. Okazuje się, że już jedna trzecia (33 proc.) przejazdów w tygodniu opłacanych jest za pomocą tych rozwiązań. W ubiegłym roku podobny wynik notowano w godzinach szczytu.

Przeczytajcie także: Zbigniew Jagiełło odchodzi z zarządu PKO BP

Kierowcy na odcinku A4 Katowice-Kraków mogą dzisiaj korzystać m.in. z aplikacji Autopay, która działa także na trasie AmberOne A1. Operator apki chce też rozwijać swoje usługi na autostradach państwowych, o czym możecie przeczytać w serwisie cashless.pl. Firma Autopay, wydzielona jakiś czas temu ze struktur Blue Media, planuje też międzynarodową ekspansję. Spółka otrzymała licencję instytucji płatniczej od Banku Litwy.

Przeczytajcie także: Allegro buduje Allegro Punkty - sieć miejsc do odbierania paczek

Alternatywne usługi oferują PKO BP za pośrednictwem aplikacji IKO oraz SkyCash. Polski bank wprowadził do swojej aplikacji płatności za autostrady jesienią ubiegłego roku. Początkowo narzędzie umożliwiało uregulowanie należności za przejazd autostradą A1. Z kolei SkyCash na autostradzie A4 dołączył do Autopay latem ubiegłego roku. SkyCash oferuje również płatności za przejazdy A1.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies