Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wzrosną ceny na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Ale jest też dobra informacja

Ci kierowcy, którzy użyją aplikacji Autopay i SkyCash, za przejazd zapłacą mniej

Operator autostrady A4 Katowice-Kraków wystąpił do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o zmianę stawki opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii pierwszej, do której zaliczają się samochody osobowe. Opłata miałaby wzrosnąć 1 października 2020 r. Spółka przypomina, że ostatnia podwyżka dla aut tego typu miała miejsce na początku 2015 roku. Jednocześnie firma zaznacza, że chce utrzymać preferencyjne stawki w przypadku płatności automatycznych.

Przeczytajcie także: Z Autopay korzysta już 300 tys. osób

Z wniosku złożonego przez Stalexport Autostrada Małopolska do GDDKiA wynika, że kierowcy samochodów osobowych na każdym placu poboru opłat mają płacić o 2 zł więcej. Tym samym nowa stawka wyniesie 12 zł. Jeżeli jednak ktoś korzysta z systemów elektronicznego poboru opłat, do których zaliczają się A4Go, Telepass oraz aplikacje Autopay i SkyCash, to od października na każdej bramce będzie płacić za przejazd o 4 zł mniej od nowej ceny, czyli 8 zł.

Przeczytajcie także: Do Autopay na autostradzie A4 dołączył SkyCash

Jeśli zmiany wejdą w życie, użytkownicy autostrady korzystający z tradycyjnych metod płatności zapłacą więcej, ale dla wielu kierowców będzie to oznaczać spadek cen. W godzinach szczytu udział płatności automatycznych w transakcjach ogółem wynosi już ok. 35 proc. Za sprawą odświeżenia cennika zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami z pewnością wzrośnie. Na koniec warto dodać, że stawki dla pozostałych kategorii pojazdów mają pozostać na obecnie obowiązującym poziomie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies