Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do Autopay na autostradzie A4 dołączył SkyCash. Automatyczne płatności działają na odcinku Katowice-Kraków

Tak jak w przypadku aplikacji konkurencji kierowcy mogą skorzystać z promocji. Zapłacą do 30 proc. mniej

Od dzisiaj kierowcy podróżujący autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków mogą zapłacić za przejazd poprzez aplikację SkyCash. O tym, że operator zamierza włączyć tę usługę, serwis cashless.pl informował kilka dni temu w tekście SkyCash ulepsza płatności za autostrady. Od środy usługa ma działać także na A4. To kolejna po Autopay automatyczna metoda płatności, która pozwala uniknąć kolejek na bramkach. Użytkownicy SkyCash mogą skorzystać z promocji pozwalającej zaoszczędzić do 30 proc. kwoty, którą zazwyczaj trzeba wydać za przejazd tym odcinkiem trasy. Promocja tak jak w przypadku Autopay obowiązuje do końca września.

Przeczytajcie także: Z Autopay korzysta już 300 tys. osób

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, po wjechaniu na plac poboru opłat w Mysłowicach lub w Balicach trzeba wybrać linię oznakowaną piktogramem czarnej kamery na żółtym tle. Dla użytkowników videotollingu wydzielone zostały trzy bramki w każdym kierunku: dwie pierwsze od lewej strony oraz jedna bramka z prawej strony placu poboru. Skrajna lewa bramka jest przeznaczona wyłącznie dla kierowców korzystających z płatności automatycznych Autopay, SkyCash, A4Go i Telepass.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay powyżej 100 zł bez PIN-u

Jak czytam w nadesłanej informacji prasowej, kierowca chcący korzystać z automatycznych płatności, musi zarejestrować pojazd w jednej z aplikacji i dodać do konta użytkownika kartę płatniczą. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Płatność odbywa się bez zaangażowania kierowcy, dzięki czemu przejazd jest bardzo płynny. Videotolling na A4 Katowice-Kraków rozpoznaje, poza numerami rejestracyjnymi wszystkich krajów Unii Europejskiej, także tablice ukraińskie – warunkiem, w przypadku aplikacji SkyCash, jest podanie przy aktywowaniu usługi polskiego numeru telefonu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies