Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash ulepsza płatności za autostrady. Od środy usługa ma działać także na A4

Aktualnie za pomocą aplikacji SkyCash można płacić za przejazd A1

Kilka dni temu SkyCash poinformował o zmianach, jakie zamierza wprowadzić w aplikacji z początkiem lipca. Pojawi się wówczas m.in. zupełnie nowy pulpit. Przy okazji spółka poinformowała także, że udostępni możliwość płatności za przejazdy drugą autostradą w Polsce, a więc A4, na odcinku między Krakowem a Katowicami. Aktualnie za pomocą SkyCash można płacić za przejazd jedynie płatnym odcinkiem A1.

Przeczytajcie także: Drugi bank integruje się z Autopay

Przypomnę, że aby móc płacić za pomocą aplikacji SkyCash za przejazd autostradami, należy wprowadzić w niej numer rejestracyjny swojego samochodu. Następnie na bramkach wjazdowych i zjazdowych z płatnego odcinka drogi system rozpoznaje numery za pomocą kamer i automatycznie podnosi szlabany. Płatność jest realizowana np. z rachunku powiązanej z aplikacją karty bankowej.

Przeczytajcie także: SkyCash wkrótce w nowej odsłonie

Płatności za przejazdy autostradami w aplikacji jako pierwsza wprowadziła na polskim rynku na szerszą skalę trójmiejska spółka Blue Media. Jej usługa o nazwie Autopay aktualnie ma już kilkaset tysięcy użytkowników, a oferowana jest nie tylko w oddzielnej aplikacji mobilnej, ale także w aplikacjach bankowych takich jak Millennium i EnveloBank. Usługa Autopay znalazła się na tegorocznej Mapie Polskiego Fintechu i zdobyła tytułu Fintech Future 2020.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies