Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko własne automaty paczkowe. Allegro buduje Allegro Punkty, czyli sieć miejsc do odbierania paczek

Dostawa do Allegro Punktu ma być bezpłatna dla posiadaczy abonamentu Allegro Smart

Spółka Allegro zapowiedziała w komunikacie prasowym uruchomienie nowej sieci punktów, z których będzie można odbierać zakupy realizowane na platformie. Allegro Punkty mają ruszyć jeszcze w maju, a pierwszym partnerem, który udostępni swoje placówki w ramach tej sieci, będzie Kolporter. Paczki z Allegro będzie można odbierać w jego 600 salonikach prasowych. Allegro Punkty poszerzą sieć 31 tys. miejsc (np. paczkomaty Inpost i inne punkty tzw. click and collect), z których już dziś można odbierać paczki zamawiane na największej w Polsce platformie e-commerce.

Przeczytajcie także: Allegro planuje ekspancję zagraniczną

Allegro deklaruje, że użytkownicy abonamentu Smart będą mogli korzystać z Allegro Punktów bezpłatnie, jeśli ich zamówienie u pojedynczego sprzedawcy będzie miało wartość min. 40 zł. Osoby te będą mogły także korzystać z bezpłatnych zwrotów. Natomiast pozostali klienci za przesyłkę do Allegro Punktu zapłacą 8,99 zł. W zamian dostawca usługi deklaruje, że paczka zostanie dostarczona tak szybko jak kurierem.

Przeczytajcie także: Płatności Allegro Pay jeszcze łatwiejsze

Allegro Punkty to nowy, ale nie pierwszy projekt Allegro w branży logistycznej. Przypomnę, że spółka buduje także sieć własnych automatów paczkowych. Sieć ta ma ruszyć jeszcze w tym roku i będzie liczyć początkowo 1,5 tys. maszyn. Obecnie budowana jest baza lokalizacji pod automaty. Informacja ta pojawiła się kilka miesięcy temu i była nieco zaskakująca, bo Allegro ma strategiczne partnerstwo z największym w Polsce operatorem paczkomatów, czyli Inpostem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies