Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro planuje ekspansję za granicą? Polski gigant e-commerce może przejąć czeskie sklepy Grupy Mall

Inwestor w postaci Allegro jest jedną z opcji rozważanych przez właściciela, liczącego się w Czechach gracza rynku e-commerce

Allegro może się stać właścicielem Grupy Mall, w skład której wchodzi kilka sklepów internetowych. Doniesienia te pochodzą od dziennikarzy gazety Hospodarske Noviny i nie zostały potwierdzone przez polską firmę. Sprzedaż biznesu wybranemu oferentowi to jedno z rozwiązań rozpatrywanych przez obecnych właścicieli Grupy – drugim jest wprowadzenie jej na giełdę, prawdopodobnie w Amsterdamie, na której kilka miesięcy temu zadebiutował Inpost.

Przeczytajcie także: Prawie wszystkie płatności kartami w Polsce odbywają się zbliżeniowo

W skład Grupy Mall wchodzą m.in. sklepy Mall.cz (szeroka oferta), Czc.cz (elektronika) oraz Košík.cz (artykuły spożywcze). Czeskie źródło podaje, że w ubiegłym roku zamówiono w nich 11 mln produktów. Sklepy wciąż przynoszą jednak straty, co skłoniło do działania właścicieli. W gronie tych ostatnich są podmioty PPF niedawno zmarłego Petra Kellnera oraz ECI Daniela Křetínského i Patrika Tkáča (posiadają po 40 proc. udziałów w Mall Group). Do Jakuba Havrlanta należy pozostałe 20 proc. udziałów.

Przeczytajcie także: Płatności Allegro Pay jeszcze łatwiejsze

Doniesienia zza południowej granicy zostały chłodno odebrane na warszawskim parkiecie. Akcje Allegro potaniały w tym tygodniu z około 58 do 53 zł. To kontynuacja trendu spadkowego. O ile debiut giełdowy Allegro należał do bardzo udanych i kurs akcji poszybował pod koniec października do blisko 100 zł (wycena spółki wyniosła wówczas około 100 mld zł), o tyle w tym roku cena akcji Allegro spada. Wpływ na to może mieć m.in. wejście do Polski Amazona – amerykańskiego lidera e-commerce.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies